Piątek, 23 Października 2020  Imieniny: Ignacy, Iga, Ignacja
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < May 2019 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Number of visits
4206869

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Spotkanie zespołów śpiewaczych w Lipniakach

 

DSC 7296

 

Zespół "Podlasianki" z Lipniak był organizatorem spotkania

 

 

 

              W dniu 18.05.2019 r. w Świetlicy Wiejskiej w Lipniakach odbyło się spotkanie zespołów śpiewaczych. Gospodarzem wydarzenia był zespół „Podlasianki” z Lipniak.

            Spotkanie odbyło się pod hasłem „ W hołdzie Wielkim Polakom – Marszałek Józef Piłsudski”. Zespoły zaproszone przygotowały swój repertuar zgodnie z tematyką, wykonały pieśni patriotyczne i religijne. Ponadto Panie zorganizowały mały konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim. Kto znał właściwą odpowiedź i zgłosił się jako pierwszy, otrzymał nagrodę w postaci książki, wręczoną przez Panią Annę Mróz Wójta Gminy Kąkolewnica.

            Jako pierwsze wystąpiły organizatorki spotkania „Podlasianki” z Lipniak, z udziałem dziewczynek tańczących w zespole Tańca Ludowego w GOK. Potem zaprezentowały się zespoły z naszej gminy: Wrzos z Kąkolewnicy, Brzozowianki z Brzozowicy Dużej, Kalina z Wygnanki, reprezentant zespołu Różanki z Żakowoli Starej Pan Henryk Sobieszuk, Niezapominajki z Turowa, Zorza z Polskowoli oraz Pani Anna Korulczyk z Lipniak.

            Po wspaniałych występach przyszedł czas na wręczenie podziękowań sponsorom, mieszkańcom Lipniak zaangażowanym w przygotowania oraz zespołom. Następnie głos zabrała Pani Anna Mróz Wójt Gminy Kąkolewnica, która podziękowała organizatorom za trud przygotowań. Również Pan Witold Korulczyk Radny Powiatu Radzyńskiego w kilku słowach podziękował wszystkim zaangażowanym.

            Ostatnim punktem spotkania była wspólna biesiada i zabawa. Było to naprawdę świetnie zorganizowane spotkanie, które pokazało duch patriotyczny naszej społeczności oraz poczucie wspólnoty.

Wszystkie materiały umieszczone w serwisie www.kakolewnica.lublin.pl są chronione prawami autorskimi. Właścicielem praw majątkowych do umieszczonych na stronie materiałów jest Gmina Kąkolewnica ul. Lubelska 5, 21-302 Kąkolewnica Właściciel autorskich praw majątkowych zastrzega w rozumieniu art. 25 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na stronie internetowej www.kakolewnica.lublin.pl bez pisemnej zgody jest zabronione niezależnie od celu.Zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych na stronie fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej itp. pod groźbą sankcji prawnych.Zabrania się umieszczania materiałów lub ich części pochodzących z www.kakolewnica.lublin.pl na jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze.