Piątek, 4 Grudnia 2020  Imieniny: Barbara, Berno, Biernat
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < March 2013 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Number of visits
4286062

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Święto Kobiet 2013 - Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy 08.03.2013

Tradycyjnie jak co roku w dniu swego święta do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy licznie przybyły Panie ze wszystkich miejscowości gminy Kąkolewnica. Spotkanie rozpoczął występ młodzieżowego zespołu wokalno-instrumentalnego w składzie: Martyna Lep, Katarzyna Drelowiec, Irmina Frąckiewicz, Paweł Jakubik i Piotr Wernio, który przedstawił specjalnie przygotowane na tę okoliczność wiersze i piosenki.

Następnie prowadzący cała uroczystość Pan Leszek Sokołowski - Prezes Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego – zaprosił na scenę Wójta Gminy Pana Zbigniewa Ładnego i Przewodniczącego Rady Gminy Pana Andrzeja Capa, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim przybyłym paniom. Dopełnieniem życzeń było wręczenie każdej uczestniczce spotkania tulipana, wręczającymi oprócz Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady byli również Radni Mariusz Majczyna i Stanisław Zalewski.

W drugiej części odbył się VII Gminny Konkurs na Autentyczną Pieśń Ludową, w którym wystąpiły zespoły śpiewacze z gminy Kąkolewnica. Oceną konkursu zajęło się jury konkursowe w składzie: Janina Biegalska-  Główny Specjalista ds. muzeów i twórczości ludowej w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, Andrzej Sar –  Główny instruktor ds. folkloru WOK w Lublinie, Zofia Goławska – Radna Rady Powiatu Radzyńskiego

Komisja dziękując zespołom za przygotowanie prezentacji, za trud włożony w poszukiwanie tradycyjnych pieśni, zachęcała do dalszych starań w kierunku zdobywania autentycznego repertuaru i pracy nad stylem wykonawczym. Komisja postanawia przyznać nagrody finansowe dla wszystkich zespołów:
- „Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej – 550 zł
- „Wrzos” z Kąkolewnicy – 550 zł
- „Tęcza” z Brzozowicy Małej – 500 zł
- „Kalina” z Wygnanki – 400 zł
- „Niezapominajki” z Turowa – 300 zł
- „Senior” z Kąkolewnicy – 200 zł

Fundatorem nagród był Wójt gminy Kąkolewnica Zbigniew Ładny. Poza konkursem na scenie zaprezentowali się również Felicja Głowniak z ul. Rudnik – recytacja, oraz Henryk Sobieszuk z Żakowoli Starej – harmonijka ustna, akordeon.

Takie spotkanie nie mogło odbyć się bez słodkiego poczęstunku, który przygotowano dzięki sponsorom: GS Kąkolewnica – prezes Jan Sijka, Wiesław Sykterz z ul. Wschodniej, Henryk Woch z Żakowoli Starej, panie z zespołów śpiewaczych – którym serdecznie dziękują organizatorzy.