Poniedziałek, 28 Września 2020  Imieniny: Jan, Laurencjusz, Wawrzyniec
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < August 2014 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Number of visits
4160761

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Wakacyjny piknik na strzelnicy gminnej w Kąkolewnicy - 30.07.2014

Projekt realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury "Stuk-Puk" oraz Akademii   Rozwoju Filantropii w Polsce. Finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji  Wolności i lokalnych darczyńców.

Piknik który odbył się w środę 30 lipca 2014r. na Stadionie Gminnym w Kąkolewnicy był drugim  z trzech pikników realizowanych w ramach projektu „ Wolność – dobro wspólne” wspólnie z Radzyńskim Stowarzyszeniem dla Kultury „STUK-PUK” w programie  „Działaj Lokalnie”. Tym razem pogoda była bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna, upalny skwar przeplatany był ulewnym deszczem.

W pierwszej części odbyły się warsztaty kulinarne na których najmłodsi uczyli się robić pierogi,  pomocą  służyły im ich mamy,  na efekty nie trzeba było długo czekać i wszyscy przybyli na piknik mogli skosztować pysznych słodkich wypieków.  W tym  samym czasie odbywały się zabawy i konkursy , można było skorzystać z przejażdżek karocą oraz na kucyku.

Następnym punktem programu były zajęcia piłkarskie przygotowane i przeprowadzone przez trenera drużyny GROM Kąkolewnica pana Daniela Wajszczuka z pomocą zawodników z drużyny. Zajęcia zaczęły się od rozgrzewki, ćwiczeń ogólnorozwojowych a następnie rozpoczęły się ćwiczenia typowe dla piłkarskiego treningu, całość zajęć zakończyły rozgrywki piłkarskie drużyn złożonych z dziewcząt i chłopców.

Zajęcia piłkarskie przeplatane były występami:  grupy tańca towarzyskiego – prowadzonej przez instruktorów ze Szkoły Tańca „Juszczykowie” z Białej Podlaskiej oraz adeptów sekcji karate kyokushin trenujących w GOK pod okiem senseja Marka Woroszyły III Dan, prowadzonych przez Damiana Chromika.

Tym razem zamiast ogniska były kiełbaski z grilla,  wata cukrowa, popcorn i kąkolewnicka oranżada.

Organizatorzy składają serdeczne  podziękowania zawodnikom klubu GROM Kąkolewnica na czele z panem Danielem Wajszczukiem, paniom pomagającym przy warsztatach kulinarnych , pani Marcie Winnickiej, instruktorom Szkoły Tańca Towarzyskiego  „Juszczykowie” z Białej Podlaskiej, Damianowi Chromikowi, właścicielom KUC-LANDI z Białki k/ Radzynia Podlaskiego za pomoc  przy organizacji pikniku.

Organizatorzy dziękują również darczyńcom, którzy w ramach projektu wspierają pikniki, a są nimi:
- POWIAT RADZYŃSKI
- SKŁAD BUDOWLANY TERMO-DOM
- MIESZALNIA FARB – FARBEX
- BANK SPÓŁDZIALCZY
- OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW ZIELANT
- BIO-ENERGIA CZEMIERNIKI
- DOSTAWCA INTERNETU MEDIA-SYSTEM
- GABINET WETERYNARYJNY HAU-MIAU
- SKLEP ODZIEŻOWY FANABERIA
- LGD ZAPIECEK
- KAWIARNIA KOFI&TI
- POLSKO-AMERYKAŃSKA FUNDACJA WOLNOŚCI