Czwartek, 26 Listopada 2020  Imieniny: Delfin, Dobiemiest, Jan
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < February 2015 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
Number of visits
4268337

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

XVI Spotkanie karnawałowe „PIEROGI 2015” 31.01.2015

 

W dniu 31.I.2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyło się XVI Spotkanie karnawałowe „PIEROGI". Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy i wójt gminy Kąkolewnica Zbigniew Ładny.
Celem spotkania była integracja mieszkańców gminy i podtrzymywanie tradycji pierogowej oraz promocja gminy. Na spotkanie przybyli:
- poseł na Sejm RP - Marcin Duszek
- Janina Biegalska reprezentująca marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego
- Radni Powiatowi Zofia Goławska i Anna Mróz
- Przewodniczący Rady Gminy Marek król z małżonką
- Radni Gminni: Agnieszka Sierhej, Krzysztof Basaraba, Grzegorz Gałecki, Grzegorz Gnych, Piotr Jezierski, Marcin Kołtun, Władysław Kośmider , Marek Matejek, Waldemar Ochal, Mariusz Piekarski, Sławomir Prokopiak
– skarbnik gminy Anna Ładna
- sponsor Spotkania - Stanisław Iwanowski Przewodniczący Rady Nadzorczej BS w Trzebieszowie
- Sponsorzy Kąkolewnickiej Kultury : Radosław Foryszewski z małżonką, Dariusz Lecyk z małżonką, dyrektorzy szkół, Gospodynie z naszej gminy, Gospodynie Seniorki oraz Młode Panie wraz delegacjami z pierogowymi.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacja multimedialną - „PIEROGI, ACH PIEROGI" - przedstawiającą piętnastoletnią historię Spotkań Karnawałowych „Pierogi".
W dalszej części wszystkich przybyłych powitała Bożena Adamowicz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy i zaprosiła do wysłuchania części artystycznej. W części artystycznej jako pierwszy z koncertem pianistycznym zaprezentował się Paweł Jakubik uczeń Publicznego Gimnazjum z Kąkolewnicy, ( wykonał utwory „Wspomnienie" Czesława Niemena – muzykę z serialu „Polskie Drogi" Andrzeja Kurylewicza oraz Poloneza z filmu „Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy).
Pani Feliksa Głowniak zaprezentowała wiersz „Głos Ziemi Podlasia" Pani Wandy Sadowskiej z tomiku „Szept ludu, co ukochał ziemię" - Antologia współczesnej poezji ludowej z gminy Ką-ca

Kolejnym punktem Spotkania była prezentacja produktów tradycyjnych przygotowanych przez gospodynie z naszej gminy.
1. Wygnanka - Teresa Kurowska - Pyzy z pieczarkami
2. Polskowola - Krystyna Grzywacz - Pyzy poskowolskie z mięsem
3. Turów - Elżbieta Dębińska - Tertuny z soczewicą
4. Lipniaki – Mirosława Kowalczyk - Tertuny z soczewicą i mięsem
5. Olszewnica Duża – Wiesława Olszewska - Pierogi olszewnickie z kaszą gryczaną i pieczarką
6. K-ca ul. Wschodnia - Bożena Gomółka – Pierogi z kaszą gryczaną i twarogiem
7. Żakowola Stara - Grażyna Ochal - Pierogi żakowolskie ze smażonymi ziemniakami
8. Polskowola - Barbara Podgajna - Pierogi z fasolą i mięsem
9. Kąkolewnica ul. Południowa – Lidia Wasąg – Pierogi ruskie
10. Grabowiec - Agnieszka Korczak - Pierogi z soczewicą
11. Kąkolewnica ul. Bukowa - Mariola Borysiuk - Pierogi z soczewą
12. Żakowola Poprzeczna – Monika Kot - Pierogi z soczewicą
13. Brzozowica Mała – Danuta Wiśniewska - Pierogi z kapustą i grzybami
14. Miłolas – Bożena Jastrzębska – Pierogi z kapustą i grzybami
15. Kąkolewnica ul. Wschodnia – Dorota Sykterz - Zawijaki z suszonymi owocami+ marchwiaki
16. Zosinowo – Agnieszka Nurzyńska – Parowańce z jagodami + Faworki
17. Żakowola Radzyńska – Barbara Pietruszewska - Pączki żakowolskie z powidłami z antonówek
18. Turów – Jadwiga Cisak - Racuchy turowskie z serem
19. Brzozowica Duża –Hanna Plewka - Jabłka w szlafroczkach
20. K-ca ul. Rudnik - Agnieszka Zalewska - Mrówkowiec
21. Ką-ca ul. Południowa – Janina Wardziak - Pierogi z duszoj

Po prezentacji miało miejsce wręczenie przez wójta gminy Zbigniewa Ładnego i Stanisława Iwanowskiego – każdej gospodyni przygotowującej pierogi- podziękowań i upominków ufundowanych przez sponsorów imprezy. Sponsorzy spotkania i kąkolewnickiej kultury również otrzymali podziękowania. Wiele ciepłych słów padło pod adresem „Kąkolewnickich pierogów" i organizatorów Spotkań PIEROGI z ust zaproszonych gości.

W drugiej części programu artystycznego na scenie zaprezentowali się:
- Kabaret GIMKI z Publicznego Gimnazjum w Olszewnicy w składzie: Wiktoria Świrska, Dominika Szcześniak i Wiktoria Najdyhor, w skeczach Kabaretu z Konopi pt. „Duże dzieci" oraz Kabaretu Młodych Panów „Romeo i Julia"
- Sekcja Karate Kyokushin z Kąkolewnicy prowadzona przez - sensei IV Dan Marek Woroszyło z Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin „Raptor" – / IV kiu Andrzej Pietroń,/ III kyu Damian Chromik, IVDawid Cep i VI kyu Alan Cep/( Oliwia Król, Ameka Gomółka,Julia Wnuk, Jakub Wnuk, Dawid Matejek, Patryk Zakrzewski, Karol Sykterz, Aleks Sokólski, Agata Stolarczyk, Natalia Chromik )
- Grupa tańca towarzyskiego z Kąkolewnicy prowadzona przez Agnieszkę i Stanisława Juszczyków z Klubu Sportowego Tańca Towarzyskiego „A.M.IGO" DANCE z Białej Podlaskiej w składzie: Natalia Chromik i Michał Koczkodaj, Dominika Komoń i Patryk Gomółka, Kinga Kanatek i Brajan Stefański.

Po części artystycznej rozpoczęła się degustacja pierogów zakończona zabawą karnawałową. W sumie na spotkanie przygotowano ok. 3500 sztuk pierogów.