Czwartek, 26 Listopada 2020  Imieniny: Delfin, Dobiemiest, Jan
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < July 2014 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      
Number of visits
4268378

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Jasełka w Szkole Podstawowej w Grabowcu 01.02.2015

 

Uwieńczeniem bożonarodzeniowego klimatu, co już jest tradycją Szkoły Podstawowej w Grabowcu, są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku:1 lutego 2015 r. o godzinie 14.00 rozpoczęło się widowisko słowno – muzyczne wyreżyserowane przez panią dyrektor Elżbietę Gawryszuk i panią Katarzynę Cisak, oprawę muzyczną przygotowała pani Elżbieta Gawryszuk, scenografię pani Elżbieta Wisznicka i pani Elżbieta Paluch, nad kostiumami czuwali rodzice i pani Elżbieta Paluch, taniec aniołów przygotowała pani Barbara Komoń, a najmłodsze dzieci do występu przygotowywała pani Bożena Hukaluk. W przedstawieniu wzięły udział wszystkie dzieci szkoły.

W pięknie udekorowanym i oświetlonym holu pani dyrektor Elżbieta Gawryszuk ciepłym słowem przywitała zgromadzonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Radny wsi Grabowiec pan Sławomir Prokopiak z żoną Beatą, była Sołtys: pani Magdalena Wasiluk, obecny Sołtys: pan Roman Osak, były dyrektor szkoły: pan Alfred Przewor. Nie zabrakło licznie zgromadzonych rodziców, gości, nauczycieli, pracownika szkoły i absolwentów.

Świąteczna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w klimat minionych Świąt Bożego Narodzenia. O podniosłą i wzruszającą atmosferę, a także miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence, miejscu narodzenia Jezusa. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli sprawiło, że przedstawienie wywarło duże wrażenie i dostarczyło głębokich wzruszeń. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji. Przed liczną publicznością mogły zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i wokalne.

W podziękowaniu za piękny występ, trzej królowie zebrali sowitą kolędę, za którą wszystkie dzieci serdecznie dziękują.
Dzieci za trud włożony w tak piękne przedstawienie dostały owoce i cukierki od pana radnego.
Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor przekazała najserdeczniejsze podziękowania uczniom, nauczycielom, rodzicom i przybyłym gościom.