Gminny Konkursu Piosenki „Od przedszkola do Opola” i „Ty też możesz zostać gwiazdą”
Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy, dnia 7.IV.2016 roku
W konkursie wzięło udział 62 solistów w czterech kategoriach wiekowych : przedszkola i klasy 0 (10 osób), szkoły podstawowe klasy I- III ( 21 osób), szkoły podstawowe klasy IV- VI (22 osób), gimnazja (9 osób).
Komisja konkursowa w składzie:
1. Sławomir Woch – wieloletni nauczyciel muzyki i instruktor muzyczny zespołu Śpiewaczego WRZOS z Kąkolewnicy
2. Kamil Żurawski – doktorant Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, współpracownik polskiej sekcji RISM i organista parafii Św. Filipa Nerii w Kąkolewnicy
3. Tadeusz Sójka - wieloletni nauczyciel muzyki, instruktor muzyczny zespołu Śpiewaczego Brzozowianki i Tęcza oraz organista parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Brzozowicy Dużej
4. Małgorzata Kłos – wieloletni nauczyciel muzyki
postanowiła przyznać w czterech kategoriach:
Przedszkola i kl. O
I miejsce – Julia Lecyk – Zespół Oświatowy- Samorządowe Przedszkole w Polskowoli - „Maszeruje wiosna”
II miejsce – Magdalena Sobota – Zespół Oświatowy- Samorządowe Przedszkole w Kąkolewnicy - „Taniec Mai”
III miejsce – Paulina Sitkowska – Zespół Oświatowy- Samorządowe Przedszkole w Kąkolewnicy - „Przedszkolna samba”
Szkoły Podstawowe kl. I -III
I miejsce – Mikołaj Matejek – kl. III – Szkoła Podstawowa w Żakowoli Poprzecznej – „Wiosenne powitanie”
II miejsce – Paulina Górna – kl. III - Szkoła Podstawowa w Grabowcu – „ Mam tę moc”
III miejsce – Oliwia Woch – kl. II B – Zespół Oświatowy w Brzozowicy Dużej - „Przybywaj piękna wiosno”
Wyróżnienie:
Anna Matysiewicz – kl. I Szkoła Podstawowa w Grabowcu „Bal moich lalek”
Martyna Sykterz – kl. II Szkoła Podstawowa w Grabowcu „ Zostań moją przyjaciółką”
Jolanta Kisiel – kl. III Zespół Oświatowy w Brzozowicy Dużej „Wiosenna pobudka”
Szkoły Podstawowe kl. IV- VI
I miejsce – Łucja Sadowska – kl. IV- Szkoła Podstawowa w Żakowoli Poprzecznej – „Wiosna w ogrodzie””
II miejsce – Paulina Sójka – kl. VI – Z O – Szkoła Podstawowa w Brzozowicy Dużej- „Everybody”
III miejsce – Aleksandra Muszyńska – kl. IV – Zespół Oświatowy w Brzozowicy Dużej – „Tyle słońca w całym mieście”
Wyróżnienie:
Patrycja Komoń – kl. VI – Z O – Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy- „Błękitny czas”
Oliwia Ostropolska – kl. IV – Szkoła Podstawowa w Grabowcu – „Laleczka z saskiej porcelany”
Paulina Sierpień – kl. IV – Zespół Oświatowy w Polskowoli – „Obok mnie”
Karol Siłuch – kl. IV – Z O – Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy- „Raz Barbara szła do baru”
Julia Kokoszkiewicz – kl. VI – Zespół Oświatowy w Polskowoli – „Alleluja”
Katarzyna Zgorzałek – kl. VI – Zespół Oświatowy w Brzozowicy Dużej – „Lenka The show”
Gimnazjum:
I miejsce – Zuzanna Bryńczak – kl. III – Z O - Publiczne Gimnazjum w Brzozowicy Dużej – „ Can't help falling in love”
II miejsce – Arkadiusz Domański – kl. II – Z O Publiczne Gimnazjum w Kąkolewnicy – „Sare your soul””
II miejsce – Magdalena Stolarczyk – kl. III – Publiczne Gimnazjum w Olszewnicy – „Graj”
Wyróżnienie:
Magdalena Drelowiec – kl. I – Z O – Publiczne Gimnazjum w Kąkolewnicy- „Nadzieja”
Dominika Kieczka – kl. II – Z O – Publiczne Gimnazjum w Kąkolewnicy- „To co stare i złamane””
Paulina Łuba – kl. I – Z O – Publiczne Gimnazjum w Kąkolewnicy- „Babę zesłał Bóg”
Komisja konkursowa serdecznie dziękuje i docenia zaangażowanie nauczycieli oraz wykonawców. Zachęca do właściwego doboru repertuaru, dostosowanego do wieku – utwory nie mogą być zbyt trudne, niemożliwe do prawidłowego wykonania pod względem rytmicznym jak i melodycznym. Komisja zwraca uwagę na konieczność pracy nad prawidłową emisją głosu. Przypomina, że na scenie należy zwrócić uwagę na zachowanie i obycie sceniczne, pewność siebie i poruszanie się zgodnie z rytmiką piosenki oraz fakt, iż wykonywane piosenki powinny być zróżnicowane dynamicznie a śpiewany tekst zrozumiały.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, wyróżnieni kosmetyki firmy AVON, zwycięzcy statuetki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.