Wtorek, 11 Sierpnia 2020  Imieniny: Aleksander, Herman, Ligia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < październik 2019 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Liczba odwiedzin
4083074

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Eliminacje Międzypowiatowe XX Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów

 

W niedzielę 6 października 2019 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbyły się eliminacje międzypowiatowe XX Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.

Jury:

Anna Kistelska – gł. instruktor WOK w Lublinie ds. recytacji

Iwona Sadurska - śpiewaczka, profesor muzykologii KUL w Lublinie

Andrzej Sar – gł. instruktor WOK w Lublinie ds. kultury i dziedzictwa narodowego

Koordynator całości   -   Aleksandra Chojnacka – instruktor WOK w Lublinie ds. ruchu senioralnego

Na scenie zaprezentowało się 15 wykonawców w kategoriach: zespół wokalny z akompaniamentem, recytator, prezentacja własnego tekstu, solista –instrumentalista, krótka forma teatralna i krótka forma kabaretowa.
Wystąpili:
1. Zespół WRZOS, Kąkolewnica
2. Zespół CHŁOPCY Z WRZOSA, BCK im. Bogusława Kaczyńskiego, Klub Kultury „Piast” Biała Podlaska
3. Zespół MAKI BCK im. Bogusława Kaczyńskiego, Klub Kultury „Scena” Biała Podlaska
4. Janina Kocińska, Polskowola
5. Renata Marczuk, BCK im. Bogusława Kaczyńskiego, Klub Kultury „Piast” Biała Podlaska
6. Zofia Drelowiec , Kąkolewnica
7. Ewa Wawrzyniak, BCK im. Bogusława Kaczyńskiego, Klub Kultury „Piast” Biała Podlaska
8. Jadwiga Cisak, Turów
9. Zofia Cholewińska, BCK im. Bogusława Kaczyńskiego, Klub Kultury „Piast” Biała Podlaska
10. Anna Korulczyk, Turów
11. Leonard Kołpak , BCK im. Bogusława Kaczyńskiego, Klub Kultury „Piast” Biała Podlaska
12. Henryk Sobieszuk, Żakowola Stara, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Kąkolewnicy
13. Zygmunt Majczyna, Polskowola
14. Kabaret AKCJA W PIAŚCIE, BCK im. Bogusława Kaczyńskiego, Klub Kultury „Piast” Biała Podlaska
15. Zespół KALINA, Wygnanka

Każdy z wykonawców otrzymał okolicznościowy dyplom i nagrodę książkową z rąk Sekretarza gminy Marcina Czyżaka, Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Renaty Czerwińskiej i Radnych Stanisława Zalewskiego i Sławomira Prokopiaka. Wyniki konkursu i nominacje do finału poznamy pod koniec miesiąca po zakończeniu wszystkich eliminacji.