Niedziela, 8 Grudnia 2019  Imieniny: Boguwola, Klement, Maria
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < listopad 2019 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Liczba odwiedzin
3745226

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

XXIV Biegi Niepodległościowe

 

W dniu 7 listopada 2019 roku na Stadionie Gminnym w Kąkolewnicy odbyły się już po raz  XXIV  Biegi Niepodległościowe,  zorganizowane z okazji 101  rocznicy Odzyskania Niepodległości.
W biegach wystartowało  157   chłopców i dziewcząt ze Szkół Podstawowych z Polskowoli,  Kąkolewnicy, Żakowoli Poprzecznej, Olszewnicy  i Brzozowicy Dużej. Uczniowie w zależności od  grupy wiekowej startowali na różnych dystansach, oddzielnie chłopcy i dziewczęta.

 

W kategorii klas III i młodszych dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Alicja Jastrzębska z Olszewnicy
II miejsce – Weronika Rusinek z Brzozowicy Dużej
III miejsce – Kornelia Szymańska  z Kąkolewnicy

W kategorii klas III i młodszych chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Klaudiusz Kot z Kąkolewnicy
II miejsce – Maciej Mościcki z Olszewnicy
III miejsce – Natan Kostrzewa z Kąkolewnicy

W kategorii klas IV dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Aleksandra Turska z Brzozowicy Dużej
II miejsce – Karolina Kowalczyk z Olszewnicy
III miejsce – Andżelika Pietrzak  z Olszewnicy

W kategorii klas IV chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Krystian Paśkucki z Olszewnicy
I miejsce – Damian Szczygieł z Kąkolewnicy
III miejsce – Dawid Bartczak z Brzozowicy Dużej

W kategorii klas V dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Zuzanna Rabek z Kąkolewnicy
II miejsce – Roksana Pinkus z Żakowola Poprzeczna
III miejsce – Natalia Zgorzałek z Brzozowicy Dużej

W kategorii klas V chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Filip Chud z Kąkolewnicy
II miejsce – Paweł Jastrzębski z Olszewnicy
III miejsce – Cezary Izdebski z Olszewnicy

W kategorii klas VI dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Wiktoria Olszewsa z Olszewnicy
II miejsce –  Katarzyna Buchaj z Brzozowicy Dużej
III miejsce – Alicja Matejek z Brzozowicy Dużej

W kategorii klas VI chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Jakub Grabowski z Kąkolewnicy
II miejsce – Sebastian Grabowski z Brzozowicy Dużej
III miejsce – Hubert Zień z Brzozowicy Dużej

W kategorii klas VII dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Aleksandra Kryńska z Brzozowicy Dużej
II miejsce –  Andżelika Wiśniewska z Olszewnicy
III miejsce – Weronika Kowalska z Brzozowicy Dużej

W kategorii klas VII chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Maciej Balbier z Polskowoli

II miejsce – Adrian Matejek z Żakowoli Poprzecznej
III miejsce – Maksymilian Litwiniec z Żakowoli Poprzecznej

W kategorii klas VIII dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Natalia Chromin z Kąkolewnicy
II miejsce –  Dominika Komoń z Kąkolewnicy
III miejsce – Aleksandra Marciniak z Brzozowicy Dużej

W kategorii klas VIII chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Mateusz Kot z Kąkolewnicy                                                                                   II miejsce – Mateusz Zień z Brzozowicy Dużej
III miejsce – Jakub Płudowski z Olszewnicy

                
Klasyfikacja drużynowa Szkół :

I miejsce - Kąkolewnica
II miejsce – Brzozowica Duża

III miejsce – Olszewnica

IV miejsce – Żakowola Poprzeczna

V miejsce - Polskowola

 Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale a zdobywcy trzech pierwszych miejsc kategorii drużynowych nagrody rzeczowe w postaci piłek. Nagrody wręczyła Pani wójt gminy Anna Mróz, która była również ich fundatorem. Organizatorami biegów byli: Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy.