Wtorek, 18 Czerwca 2024  Imieniny: Efrem, Elżbieta, Gerwazy
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < March 2020 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Number of visits
7485008

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

March 2020

31 March 2020

Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie, mediacje w 2020r.

radzynski plakat npp 2020

Mieszkańców potrzebujących skorzystać z bezpłatnej, profesjonalnej pomocy prawnika, doradcy obywatelskiego lub mediatora zapraszamy do punktów NIEODPŁATNEJ pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego.
Przypominamy, że BEZPŁATNE porady są dla osób, których nie stać na skorzystanie z płatnej pomocy prawnej i złożą w tym zakresie stosowne OŚWIADCZENIE (druk dostępny w każdym punkcie).
Złożenie ww. oświadczenia, jest jedynym, ale też niezbędnym warunkiem do skorzystania z nieodpłatnej pomocy - nie ma obowiązku dokumentowania dochodu
Obowiązuje WCZEŚNIEJSZA REJESTRACJA NA WIZYTĘ.


Szczegółowe informacje na stronie: -

http://powiatradzynski.pl/ oraz na https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl


W czasie epidemii pomoc udzielana jest zdalnie (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem komunikatora).

 

Read more

30 March 2020

„Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Gminy Kąkolewnica na lata 2020-2035”

 

herb kąkolewnica 1

Gmina Kąkolewnica przystąpiła do przygotowania „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Gminy Kąkolewnicana lata 2020-2035”.

Dokument ten ma na celu określenie mobilności mieszkańców Gminy Kąkolewnica i wskazanie działań wspierających użytkowników pojazdów elektrycznych w przyszłości.

W dokumencie tym nastąpi określenie kierunków podejmowanych działań dotyczących wdrożenia elektromobilności z zamiarem rozwiązania zidentyfikowanych problemów i zaspokojenia potrzeb w zakresie polityki transportowej w oparciu o analizę obecnych i przewidywanych uwarunkowań organizacyjnych, technicznych i prawnych.

Zaplanowane działania uwzględnią ponadto zachowania, preferencje i możliwości uczestników systemu komunikacyjnego – kierowców i pasażerów w transporcie indywidualnym i publicznym, zidentyfikowane w drodze analizy danych i zachowań oraz szerokich konsultacji społecznych celem najlepszego dopasowania.

 

Read more

26 March 2020

Placówka Terenowa KRUS w Radzyniu Podlaskim

 

Placówka Terenowa KRUS w Radzyniu Podlaskim zachęca rolników i członków ich rodzin do zapoznania się i poszerzenia  wiedzy na temat zwiększenia bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.
Na stronie internetowej Centrali KRUS www.krus.gov.pl   są do Państwa dyspozycji następujące bloki tematyczne zarówno dla rolników jak i najmłodszych mieszkańców wsi:
1.    Informacje  dotyczące  COVID-19 pod linkiem :
https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/
2.     Dwie  listy  kontrolne do samodzielnego wykonania  przez rolników, dzięki którym można zidentyfikować zagrożenia wypadkowe pod  linkami : https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/broszury_prewencja/2018/Lista_kontrolna_Upadek
https://www.krus.gov.pl/NDSW_Lista_kontrolna.pdf
3.    Kurs  e-learningowy   dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” : https://prewencja.krus.gov.pl/
•    Filmy  o tematyce szkoleniowo - profilaktycznej:  https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/dzialalnosc-prewencyjna/dzialalnosc-szkoleniowa/filmy/
•    Broszury: https://www.krus.gov.pl/wydawnictwa/broszury-prewencyjne/
•    Ulotki i plakaty: https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/dzialalnosc-prewencyjna/dzialalnosc-szkoleniowa/plakaty-filmy/
4.     Materiały  dotyczące  kampanii prewencyjnych Kasy.

Informujmy ponadto, że w najbliższym czasie na FB i stronie Kasy zostaną zamieszczone zaproszenia/informacje zachęcające beneficjentów KRUS do poszerzenia wiedzy na temat Zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych i o zagrożeniach wypadkowych.

 

Read more

Wyjaśnia Państwowa Komisja Wyborcza w sprawie przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych przez Urzędy Gmin.

herb kąkolewnica 1

Państwowa Komisja Wyborcza, wyjaśnia, że:
1) w przypadku, gdy urząd gminy zapewniający obsługę urzędnika wyborczego jest nieczynny lub tryb jego pracy, w tym możliwość przyjmowania interesantów, został ograniczony, zgłoszenie kandydatów na członków komisji może zostać przesłane (najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. w godzinach pracy normalnego funkcjonowania urzędu) w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny. W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy przesłać do urzędu tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń);
2) w przypadku wysłania zgłoszenia pocztą lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest:
a) uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego,
b) potwierdzenie doręczenia do urzędu gminy zgłoszenia przez osobę przyjmującą zgłoszenie (urzędnik wyborczy, pracownik urzędu gminy) za pośrednictwem poczty elektronicznej (nie jest wymagany podpis elektroniczny);

Adres poczty elektronicznej na który należy przesyłać zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Numeru telefonu, pod którym zainteresowani będą mogli uzyskać informacje: 83 372 20 10

 

Read more

Dyżur GOPS Kąkolewnica

GOPS dyzur 2020

 

Read more

25 March 2020

POMOC TELEFONICZNA W WYPEŁNIANIU WNIOSKÓW OBSZAROWYCH - 2020 r.

 

herb kąkolewnica 1

 

Urząd Gminy Kąkolewnica informuje o możliwości uzyskania pomocy telefonicznej w wypełnianiu wniosku o dopłaty bezpośrednie za pomocą aplikacji e-Wniosek, dla rolników u których powierzchnia gruntów ornych nie przekracza 10 ha i nie ubiegają się o dodatkowe płatności.

 

Proszę kontaktować się w tej sprawie w godzinach od 7:30 do 15:30 pod nr tel:

-730-835-484

-608-763-737

 

Read more

25.03.2020 - obostrzenia w związku z koronawirusem

 

herb kąkolewnica 1

    Mieszkańcy !!! Od dnia dzisiejszego zostały wprowadzone kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem. Obostrzenia obowiązują od 25 marca do 11 kwietnia, podstawą prawną wprowadzenia dzisiejszych rozwiązań jest ustawa o chorobach zakaźnych.

Co to oznacza:

  • nie wolno korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw,
  • po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (nie dotyczy rodzin),
  • dozwolone jest wychodzenie w celu pomocy osobie potrzebującej, zawiezienie jedzenia lub leków,
  • pojawią się ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej - tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa,
  • w mszach św. i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę,
  • kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet do 5 tys. zł,

 

Prosimy Was o stosowanie się do zasad, uważajcie na siebie!

 

Read more

24 March 2020