25 sierpnia br. odsłonięte zostały dwa murale, nawiązujące w swej treści do wydarzeń historycznych, które miały miejsce na kąkolewnickiej ziemi.
Pierwsze z nich, to bitwa pod Kąkolewnicą z dnia 17 sierpnia 1920 roku, którą dowodził major Feliks Jaworski. Była ona jednym z epizodów wojny polsko-bolszewickiej, którą musiał stoczyć nasz naród tuż po odzyskaniu niepodległości po 123 latach niewoli.
Drugim wydarzeniem był bestialski mord, dokonany przez NKWD na polskich patriotach walczących w podziemiu niepodległościowym w uroczysku Baran w latach 1944-45 znanym w Polsce jako Podlaski Katyń.
Rachmistrz spisowy to funkcjonariusz państwowy, którego zadaniem jest pomóc zrealizować obowiązek spisowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrz może odwiedzić Państwa w domu lub zadzwonić, aby przeprowadzić wywiad spisowy.
Informacje, które Mieszkańcy przekazują rachmistrzowi są bezpieczne i zostaną wykorzystane jedynie do celów statystycznych. Jeżeli mają Państwo obawy co do tożsamości rachmistrza można to zweryfikować w Urzędzie Gminy w Kąkolewnicy.
Zachęcamy również Mieszkańców, którzy jeszcze się nie spisali do skorzystania z Gminnego Punktu Spisowego.
Zgodnie z obowiązującym prawem, nie można odmówić rachmistrzowi realizacji wywiadu i przekazania danych w ramach spisu powszechnego.
Udział w spisie jest OBOWIĄZKOWY.
Rząd górny od lewej: Pękała Bartłomiej; Musiatowicz Patryk; Samociuk Łukasz; Rycaj Dominik; Madejski Piotr; Kosel Karol; Kaczmarek Damian; Rypiński Adam; Lipiński Kacper; Lecyk Mariusz; Marczuk Kacper; trener Koperwas Edmund
Rząd dolny od lewej: Prezes - Kot Paweł; Członek Zarządu - Matejek Zenon; Kierownik drużyny - Kalenik Jarosław; Kot Mateusz; Zieliński Piotr; Muszyński Paweł; Zdyb Jakub; Zieliński Rafał; Muszyński Mateusz; Kanatek Dawid
osoby brakujące: Lotek Radosław; Czarnecki Patryk; Kowalczyk Krystian