Poniedziałek, 28 Września 2020  Imieniny: Jan, Laurencjusz, Wawrzyniec
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < June 2019 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Number of visits
4160816

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Światowy Dzień Inwalidy

 

DSC 1170

 

Z tej okazji Członkowie PZERiI w Kąkolewnicy zorganizowali uroczyste spotkanie

 

 

      W dniu 15.06.2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Organizatorem tej inicjatywy jest Zarząd Koła nr 2 w Kąkolewnicy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów

            Spotkanie rozpoczęło się od powitania zgromadzonych gości przez Pana Prezesa PZERiI Antoniego Mazura. Następnie scenę przejął Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy. Dzieci zatańczyły wspaniale, można było zobaczyć takie tańce jak Polonez, Kujawiak czy Mazur. Było to miłe dla oka widowisko, zarówno pod względem tańca jak i kolorowych tradycyjnych strojów. Zespół prowadzi Pani Dorota Sójka i Pan Robert Marcinek, którzy włożyli wiele starań w przygotowanie zespołu do występu. Za tak piękny pokaz tańców dzieci otrzymały gromkie brawa oraz słodycze. Trenerzy natomiast otrzymali słowo uznania i pamiątkowy dyplom. Po występach tanecznych przyszedł czas na koncert wokalny. Członkowie Koła zaprosili na występ uczestników Gminnego Konkursu Wokalnego, a byli to: Mikołaj Matejek z Żakowoli Radzyńskiej, Patrycja Sokołów z Polskowoli, Katarzyna Zgorzałek z Kąkolewnicy, Wiktor Kalenik z Polskowoli i Błażej Matejek z Żakowoli Radzyńskiej. Wokaliści wypadli doskonale, dlatego też każdy z nich otrzymał nie tylko brawa, ale i słodki upominek od organizatorów.

            Spotkanie nie miało by tak pięknej oprawy gdyby nie wkład sponsorów, za co organizatorzy są bardzo wdzięczni. Składają oni serdeczne podziękowania : Pani Annie Mróz Wójt Gminy Kąkolewnica, Panu dr Zbigniewowi Makarskiemu, Pani Danucie Jakubik i Panu Stanisławowi Kuśmierz za wsparcie oraz za uświetnienie uroczystości swoją obecnością. Zarząd Koła kieruje słowa podziękowania do Członków i Sympatyków Koła nr 2 oraz do Zarządu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim i zaprzyjaźnionych Kół z Czemiernik, Wohynia i  Bork za dobrowolne składki i zaangażowanie w organizację spotkania. Również składa podziękowanie dla Dyrekcji i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy za stworzenie warunków i troskę o właściwy przebieg tego święta.

            Koło PZERiI w Kąkolewnicy działa bardzo prężnie. Efektem tych działań są takie spotkania jak to dzisiejsze, pełne życzliwej atmosfery. Dlatego też prezes Koła Pan Antoni Mazur i Pani Krystyna Majczyna pełniąca funkcję skarbnika Koła zostali odznaczeni Złotą Odznaką Honorową za szczególne zasługi dla związku. Serdeczne gratulacje!

Wszystkie materiały umieszczone w serwisie www.kakolewnica.lublin.pl są chronione prawami autorskimi. Właścicielem praw majątkowych do umieszczonych na stronie materiałów jest Gmina Kąkolewnica ul. Lubelska 5, 21-302 Kąkolewnica Właściciel autorskich praw majątkowych zastrzega w rozumieniu art. 25 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na stronie internetowej www.kakolewnica.lublin.pl bez pisemnej zgody jest zabronione niezależnie od celu.Zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych na stronie fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej itp. pod groźbą sankcji prawnych.Zabrania się umieszczania materiałów lub ich części pochodzących z www.kakolewnica.lublin.pl na jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze.