Od 20 lutego 2014 roku obowiązuje rozporządzenie nr 2 Wojewody Lubelskiego w sprawie zarządzenia środków w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń na obszarze przekraczającym obszar jednego powiatu.
Wersja online rozporządzenia: DZ. URZ. WOJ. LUB. 2014.826
Pod takim hasłem 15.02.2014 r. odbył się festiwal językowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy. Dzieci i młodzież z terenu gminy Kąkolewnica wzięły udział w projekcie realizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji podlegający Ministerstwu Edukacji. Projekt ten miał na celu podniesienie motywacji uczniów do nauki języków obcych. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, zawierających m.in. quizy, ćwiczenia w grupach, konkursy i zabawy.
W dniu 1.II.2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyło się jubileuszowe XV Spotkanie karnawałowe „PIEROGI”. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy i wójt gminy Kąkolewnica Zbigniew Ładny.
Celem spotkania była integracja mieszkańców gminy i podtrzymywanie tradycji pierogowej oraz promocja gminy. Na spotkanie przybyli:
- Sławomir Sosnowski – wicemarszałek województwa lubelskiego
- ks. Grzegorz Suwała – wikariusz parafii w Kąkolewnicy ( Kamil Żurawski – organista)
- Schola Rodzin z duszpasterzami parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Garwolina z ks. Stanisławem Małkiem proboszczem parafii i ks. Marcinem Chruścielem - wikariuszem
- Radni Powiatowi: Zofia Goławska z małżonkiem, Zbigniew Makarski
Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu dzieci i młodzieży zorganizował podczas ferii zimowych, trwających od 20.01.2014 r. do 31.01.2014 r. różnorodne zajęcia pozalekcyjne, sportowo – rekreacyjne w ramach profilaktyki uzależnień.
Kierunkiem działań profilaktycznych było przedstawienie alternatywnych, różnorodnych, atrakcyjnych dla młodego człowieka sposobów na spędzanie wolnego czasu. W ten sposób mogły zostać zaspokojone potrzeby podobne do tych, które skłaniają młodych do sięgania po substancje psychoaktywne. Uprawianie sportu, hobby, rozwijanie zainteresowań, pasji czy uczestnictwo w różnorodnych formach aktywności społecznej, mogą w sposób konstruktywny zaspokajać potrzebę doznań, stymulacji czy akceptacji grupy rówieśniczej.
Zarząd Województwa Lubelskiego
informuje o naborze wniosków w 2014 roku
o przyznanie pomocy ogłaszanym przez
Lokalną Grupę Działania Zapiecek
w ramach Działania 4.1/413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań: