Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Jakub, Krzysztof, Nieznamir
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < March 2020 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Number of visits
7842593

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

12 March 2020

Ograniczone przyjmowanie interesantów w Urzędzie Gminy

 

 

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z pojawieniem się na terenie Województwa Lubelskiego coraz większej liczby przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 Urząd Gminy ogranicza przyjmowanie interesantów do spraw pilnych i niecierpiących zwłoki. Zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Kontakt: https://ugkakolewnica.bip.lubelskie.pl/index.php?id=50 Zapraszamy do dokonywania czynności płatniczych poprzez bankowość elektroniczną.

 

 

Wstrzymuje się poruszanie osób na terenie Urzędu.

 

 

Przed planowanym przybyciem do Urzędu Gminy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 83 37 22 010 ewentualnie drga elektroniczną This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Wszystkie podjęte działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przypominamy również o konieczności stosowania się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych.

Informacje o podstawowych środkach ochronnych oraz sposobach ograniczenia ryzyka zakażenia dostępne są również na stronie:

  • Ministerstwa Zdrowia poświęconej koronawirusowi (www.gov.pl/koronawirus)
  • Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie (https://wsselublin.pis.gov.pl).
  • Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem - 800 190 590.

Powiatowy Inspektor Sanitarny – 83 344 41 60 do 62

Wojewódzki Inspektor Sanitarny – 81 743 42 72 do 73

 

Read more

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

MEN

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Read more

Komunikat Wójta Gminy Kąkolewnica - 12.03.2020

KOMUNIKAT


Bardzo proszę o odpowiedzialne, rozsądne zachowania każdego mieszkańca Gminy w trosce o zdrowie własne, naszych bliskich i naszych sąsiadów. Na naszym terenie nie stwierdzono występowania koronawirusa, ale nie wolno lekceważyć środków ostrożności, przy jednoczesnym zachowaniu spokoju.


1.    Decyzją Premiera RP do dnia 25 marca zostają zamknięte szkoły, przedszkola i żłobek. W dniach 12 i 13 marca wszystkie placówki mogą zapewnić opiekę dzieciom, które z różnych względów nie mogą pozostań w domu; od 16 marca placówki nie świadczą żadnych usług opiekuńczych.


2.    Rodzice dzieci do lat 8 mogą skorzystać z dodatkowego czternastodniowego zasiłku opiekuńczego, w tym celu należy złożyć u pracodawcy wypełnione oświadczenie, którego wzór zamieszczony jest poniżej.


3.    Najbliższe 2 tygodnie nie są czasem dodatkowych ferii dla dzieci - jest to czas na ograniczenie (w granicach rozsądku) wszystkich osobistych kontaktów: z rówieśnikami, ze starszymi osobami z rodziny. Przypominamy, że osoby starsze znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o skutki ewentualnego zarażenia, natomiast dzieci mogą przechodzić zarażenie bezobjawowo.


4.    Osoby starsze powinny szczególnie zwracać uwagę na środki bezpieczeństwa i ograniczyć kontakty ze światem zewnętrznym. Zwracam się z prośbą do sąsiadów samotnych osób starszych o informowanie pracowników Urzędu Gminy, GOPS, sołtysów, jeśli pojawi się konieczność jakiejkolwiek pomocy (np. codzienne zakupy, problem z dotarciem do lekarza).


5.    Wszystkich mieszkańców proszę o zachowanie ostrożności zwłaszcza w miejscach publicznych, jeśli to możliwe ograniczmy wizyty w Urzędzie Gminy i innych instytucjach wykorzystujmy techniczne środki porozumiewania się z urzędami.


6.    Informujemy ze od dnia 12.03.2020 r. wszystkie zajęcia prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczna zostają zawieszone.


7.    Telefonicznie upewnijmy się, czy wizyta w urzędzie jest konieczna do załatwienia sprawy i o ile to możliwe załatwiajmy sprawy i dostarczajmy dokumenty za pośrednictwem przekazu elektronicznego (poczta elektroniczna This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , skrzynka EPUAP, tel. 83 3722010, www.kakolewnica.lublin.pl).


Anna Mróz
Wójt Gminy Kąkolewnica

Read more