Poniedziałek, 15 Lipca 2024  Imieniny: Daniel, Dawid, Dawida
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < February 2022 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28            
Number of visits
7714869

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

03 February 2022

„Sieć na kulturę w Kąkolewnicy”

 

   W ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie bialskim” Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy otrzymał laptopy i tablet o łącznej wartości ponad 10 tys. zł. Realizację projektu zakończyliśmy w ubiegłym roku, udział w nim wzięło 10 uczestników w wieku od 10 do 14 lat z terenu gminy Kąkolewnica, którzy w komplecie ukończyli szkolenie i otrzymali certyfikaty. Tematem zajęć było „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” , zajęcia prowadzone były online z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.
Dziękujemy uczestnikom oraz ich rodzicom za chęć udziału i poświęcony czas, szczególne podziękowania należą się studentom Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, pochodzącymi z Kąkolewnicy Piotrkowi i Kamilowi za nieocenioną pomocy przy realizacji projektu.

Read more

Wystawa twórczości mieszkańców gminy Kąkolewnica w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

W miesiącach grudzień – styczeń w Gminnym w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy miała miejsce wystawa twórczości, na której wystawiono obrazy namalowane przez pana Stanisława Pyzio - mieszkańca Polskowoli, kartonowe modele samolotów i czołgu autorstwa śp. Stanisława Zalewskiego z Kąkolewnicy oraz repliki broni wykonane przez pana Romana Zgorzałka, również z Kąkolewnicy. Najliczniejszą grupą zwiedzających jak zwykle  stanowili uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Kąkolewnica ale były również i osoby dorosłe. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na następne, a w planie mamy wystawę modeli kościoła parafialnego w Polskowoli wykonywanych w ramach ogłoszonego konkursu „Zabytki gminy Kąkolewnica”.

Read more