Środa, 22 Maja 2024  Imieniny: Emil, Helena, Jan
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < August 2022 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Number of visits
7374946

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

August 2022

30 August 2022

Noc Kultury ph. „Tańczyć każdy może”.

 

W dniu 25 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy zorganizował dla dzieci i młodzieży Noc Kultury, ph. „Tańczyć każdy może”. Nocny Maraton Tańca Użytkowego  prowadzony był przez instruktorów ART OVO Centrum Praktyk Artystycznych z Międzyrzeca Podlaskiego. Motywem przewodnim spotkania był taniec użytkowy ale nie brakowało różnych innych zabaw i konkurencji sprawnościowych oraz integracji przy ognisku.

Read more

Wakacyjny piknik "W Bajkowej Krainie" - Polskowola, 24 sierpnia 2022 r.

 

To już kolejny ósmy z cyklu  Wakacyjnych pikników ,,W Bajkowej Krainie”, który  odbył się w środę 24 sierpnia na boisku   Zespołu Oświatowego w Polskowoli.  Piknik rozpoczęli  strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy przygotowali kurtynę wodną dla spragnionych ochłody w ten upalny dzień, w dalszej części można było obejrzeć  wyposażenie wozu bojowego oraz pokaz  gaszenia palącego się oleju na patelni, z dokładnym komentarzem zawodowego strażaka.

Read more

Senior Fest w Kraśniku – 21.VIII.2022 r.

 

W niedzielę 21 sierpnia b.r. w Kraśniku odbył się Festiwal pod tytułem „Senior Fest”, imieniem Jerzego Piwnickiego. W festiwalu uczestniczyło 16 zespołów śpiewaczych z terenu Lubelszczyzny, między innymi był też zespół wokalny WRZOS z terenu powiatu Radzyńskiego, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy. Impreza odbyła się na wolnym powietrzu, pogoda dopisała, atmosfera przewspaniała. Wszyscy uczestnicy Festiwalu bardzo zadowoleni i ubawieni.
Oby takich imprez było więcej.

Read more

26 August 2022

22 August 2022

W środę 17 sierpnia na placu przy Domu Kultury w Brzozowicy Dużej odbył się wakacyjny piknik ph. "W Bajkowej Krainie".

 

To już kolejny siódmy z cyklu  wakacyjnych pikników ,,W Bajkowej Krainie”, który  odbył się w środę 17 sierpnia na placu przy Domu Kultury  w Brzozowicy Dużej. Na początku pikniku gościliśmy strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej , którzy przygotowali dla uczestników pikniku  pokaz  w rozwinięciu linii gaśniczych oraz wodny prysznic.

Dla najmłodszych i trochę starszych przygotowane była zabawy i konkurencje sprawnościowe oczywiście nagradzane upominkami i lodami wręczanymi przez panią Annę Mróz wójta gminy Kąkolewnica, pana Wiesława Czecha radnego Rady Gminy oraz sołtysa pana Gabryela  Lecyka.

Read more

Zespół NIEZAPOMINAJKI z Turowa ma już 15 lat!

 

Taki jubileusz obchodzono w niedzielę 14 sierpnia 2022 roku w Domu Kultury w Turowie. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, życzenia z okazji jubileuszu złożyli m.in. wójt gminy Anna Mróz oraz wiceprzewodnicząca Rady Gminy Renata Czerwieńska. W czasie uroczystości jubileuszowy koncert wykonały Niezapominajki, po nich zaprezentowały się zaproszone zespoły z terenu gminy i powiatu. Po wysłuchaniu występów zaproszonych zespołów śpiewaczych i solistów, był tort jubileuszowy, spotkanie zakończyło się wspólną zabawą wszystkich uczestników. Kierownikiem zespołu jest pani Jadwiga Cisak, natomiast muzycznym instruktorem pan Krzysztof Guz.

Read more

17 August 2022

Składnanie wniosków o wypłatę dodatku węglowego w 2022 r.

 

 

 

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego przyjmowane będą od dnia 17.08.2022r.

 

 

Read more

12 August 2022

Kolejny - szósty już, z cyklu Wakacyjnych pikników ,,W Bajkowej Krainie”, odbył się w środę 10 sierpnia w Turowie.

 

Na pikniku gościliśmy strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy przygotowali dla uczestników pikniku zabawy i konkurencje związane ich profesją. Dla uczestników ufundowali upominki, natomiast druhny z Turowa zajęły się malowaniem twarzy. Oddzielne stoisko przygotowały panie z Gminnej Biblioteki Publicznej z Kąkolewnicy wraz z filiami z Brzozowicy Dużej, Polskowoli i Olszewnicy, było mnóstwo kolorowanek dla najmłodszych.
Na pikniku gościliśmy przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS z Radzynia Podlaskiego Pana Tomasza Sikorę, który przeprowadził konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Była również pogadanka na temat bezpieczeństwa i wypadkowości przy pracach w rolnictwie, z aktywnym udziałem najmłodszych uczestnicy pikników.
Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w przygotowanych dla nich zabawach i konkurencjach, osobom, które wygrały osobiście gratulowała i wręczała nagrody Pani Anna Mróz wójt gminy Kąkolewnica.

Read more