Sobota, 22 Czerwca 2024  Imieniny: Achacjusz, Achacy, Agenor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < August 2022 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Number of visits
7512466

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

W środę 17 sierpnia na placu przy Domu Kultury w Brzozowicy Dużej odbył się wakacyjny piknik ph. "W Bajkowej Krainie".

 

To już kolejny siódmy z cyklu  wakacyjnych pikników ,,W Bajkowej Krainie”, który  odbył się w środę 17 sierpnia na placu przy Domu Kultury  w Brzozowicy Dużej. Na początku pikniku gościliśmy strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej , którzy przygotowali dla uczestników pikniku  pokaz  w rozwinięciu linii gaśniczych oraz wodny prysznic.

Dla najmłodszych i trochę starszych przygotowane była zabawy i konkurencje sprawnościowe oczywiście nagradzane upominkami i lodami wręczanymi przez panią Annę Mróz wójta gminy Kąkolewnica, pana Wiesława Czecha radnego Rady Gminy oraz sołtysa pana Gabryela  Lecyka.

W ramach projektu „Nowoczesny patriotyzm – współdziałanie dla dobra lokalnej społeczności” zostały przeprowadzone warsztaty produktów tradycyjnych, połączonych z degustacją - słodki poczęstunek przygotowały dla przybyszów panie z Koła Gospodyń Wiejskich „JARZĘBINA” z Brzozowicy Dużej. Panie przygotowały pyszne rogaliki drożdżowe z budyniem i dżemem, ciasteczka francuskie z jabłkami, wafle z masą cappuccino oraz kompot.
Dla uczestników pikniku przygotowane były warsztatach strzeleckich na których można było sprawdzić celność swego oka w strzelaniu z karabinka pneumatycznego oraz łuku sportowego.

Oddzielne stoisko przygotowały panie z Gminnej Biblioteki Publicznej z Kąkolewnicy wraz z filiami z Brzozowicy Dużej, Polskowoli i Olszewnicy, było mnóstwo kolorowanek dla najmłodszych oraz zaplatanie kolorowych warkoczyków.
Nie mogło zabraknąć koncertu miejscowego zespołu śpiewaczego „BRZOZOWIANKI”, którego kierowniczką jest pani Marianna Sójka a instruktorem muzycznym pan Tadeusz Sójka.
Bardzo duży zainteresowaniem cieszyło się „Kino pod chmurką” w ramach którego wyświetlony został film „Śnieżna Paczka”.
Organizatorzy dziękują za wsparcie finansowe Wójtowi i Radzie Gminy w Kąkolewnicy oraz wszystkim organizacjom i wolontariuszom, którzy włączyli się w organizacje Pikniku.
Na następny piknik zapraszamy w środę 24 sierpnia od godz. 17.00 na boisko przy Szkole Podstawowej w Polskowoli. W kinie pod chmurką zostanie wyświetlony film pt. ,, Wyrolowani" , początek seansu ok. godz. 20.30, wstęp wolny – ZAPRASZAMY!