Sobota, 22 Czerwca 2024  Imieniny: Achacjusz, Achacy, Agenor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < January 2020 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
28 29 30 31    
Number of visits
7512350

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

II tydzień Ferii Zimowych 2020 w Gminnym Ośrodku Kultury

 

W poniedziałek drugiego tygodnia ferii odbyły się kolejne warsztaty malarskie  oraz rozegrano Turniej FIFA w którym zwyciężył Olek Ozimiński przed Erikiem Klimkowskim i Jakubem Kośmidrem.

 

 

 

We wtorek w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Harcerska Noc Kultury. Sprawą organizacji zabaw i konkurencji zajęli się harcerki z I Międzyrzeckiej Drużyny Harcerek WATRA i harcerze z Drużyny BÓR. Podchody odbywały się w budynku GOK i na stadionie, każda z ośmiu grup miała za zadanie zaliczyć 7 punktów (odszyfrowywanie ukrytej wiadomości; przyszywanie guzika; ułożenie piosenki, wiersza; bandażowanie ręki oraz nogi; marsz za pomocą busoli; zawiązywanie węzłów; KIM –wyszukanie błędów w umundurowaniu ). Wszystkie drużyny otrzymały świecące okulary, dalsze zabawy odbywały się już wewnątrz budynku, rozpoczęły się od harcerskich pląsów i śpiewanek, miłośnicy FIFY mogli rywalizować w turnieju, były gry planszowe, szachy , warcaby oraz bajki dla najmłodszych.

 

W czwartek  odbył się Zimowy Turniej Piłkarzyków Stołowych w który w kategorii dziewcząt zwyciężyła Jowita Gołoś przed Julią Kołtun i Kamilą Rosińska, w kategorii chłopców zwyciężył Mateusz Głowniak przed Erikiem Klimkowskim i Natanem Kostrzewą.

 

W zimowym Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Zgorzałek przed Amelią Brodawka i Gabrysię Kołodziejczyk

 

Już tradycją stało się organizowanie w GOK-u warsztatów pierogowych  dla młodego pokolenia. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach pierogowych, na których uczyli się wykonywać nasze tradycyjne słodkie ciasteczka.

 

W ostatnim dniu ferii wyjechaliśmy na wycieczkę do Siedlec, którą rozpoczęliśmy od seansu filmowego w  kinie, do wyboru mieliśmy dwa filmy, następnym punktem był 2 godzinny pobyt w Parku Wodnym. Na zakończenie odwiedziliśmy Mc`Donalda  i  wieczorem wróciliśmy do Kąkolewnicy.

 

Tegoroczne ferie były bardziej urozmaicone i skierowane do znacznie liczniejszej liczby odbiorców, wzięli w nich udział uczniowie z 6 szkól gminy Kąkolewnica (Żakowola Poprzeczna, Turów, Olszewnica, Grabowiec, Brzozowica Duża i Kąkolewnica) w ilości ok. 450 osób. Wyjazdy organizowane były wspólnie z Bibliotekami z Brzozowicy Dużej, Olszewnicy i Turowa.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy bezinteresownie zaangażowali się w przygotowanie i realizację działań feryjnych oraz dzieciom i młodzieży za aktywny udział i wspólnie spędzony czas.