Czwartek, 5 Października 2023  Imieniny: Apolinary, Częstogniew, Donat
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < September 2022 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4
5 6 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Number of visits
6721744

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

31 sierpnia br. odbył się ostatni w tym roku piknik z cyklu Wakacyjne pikniki ,,W Bajkowej Krainie”.

 

To był "Piknik Historyczny", a okazją była I rocznica odsłonięcia w Kąkolewnicy dwóch murali historycznych: „Bitwa pod Kąkolewnicą” i „Uroczysko Baran”. Piknik rozpoczął się od koncertu patriotycznego zespołu WRZOS  z Kąkolewnicy, którego kierowniczką jest pani Józefa Iwanowska a instruktorem muzycznym pan Sławomir Woch. Po występach wokalnych przyszedł czas na pokaz sekcji Karate Kyokushin działającej przy GOK-u, której trenerem jest sempaj Dawid Tryczyński 1 kyu z Radzyńskiego KKK „RAPTOR”.

W ramach projektu „Nowoczesny patriotyzm – współdziałanie dla dobra lokalnej społeczności” zostały przeprowadzone warsztaty produktów tradycyjnych połączone z degustacją - słodki poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kąkolewnicy ul. Południowej, którego szefową jest pani Janina Wardziak. Panie przygotowały pyszne rogaliki z budyniem, bułeczki z jabłkami, rurki z kremem, babeczki (kopiec kreta), owocowe deserki, donutsy (mini gofry).
Uczestnicy pikniku mogli również wziąć udział w warsztatach strzeleckich połączonych z wystawą broni z okresu I II wojny światowej, którą przygotowało Lubelskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej z Jelnicy, reprezentowane przez Pana Witolda Witkowskiego przy wsparciu Pana Romana Zgorzałka, którzy ze szczegółami odpowiadali na pytania i omawiali zgromadzone eksponaty. Nowością była bardzo ciekawa wystawa Nakryć Głowy Służb Mundurowych, udostępniona i ciekawie przedstawiona prze pana Daniela Rychlika z Łukowa. Dla miłośników strzelectwa odbywał się konkurs strzelecki z broni pneumatycznej prowadzony przez Panią Magdalenę Michalak.
Na pikniku gościliśmy instruktorów ART OVO Centrum Praktyk Artystycznych z Międzyrzeca Podlaskiego, którzy przeprowadzili warsztaty muzyczne z wykorzystaniem bongosów, poprowadzili naukę tańców: poloneza i belgijki.
Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w przygotowanych dla nich zabawach i konkurencjach nagradzanych drobnymi upominkami.
Tegoroczne Wakacyjne Pikniki odbyły się dzięki pomocy wolontariuszy i sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy, a są nimi:
– Wójt i Rada Gminy w Kąkolewnicy
– Lubelskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Jelnicy
– Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Kąkolewnica
– Państwo Magdalena i Paweł Michalakowie z Jurek
– market "Zosia" Dominika Wysokińska
– Pan Roman Zgorzałek

Wielkie podziękowania należą się również wszystkim, których gościliśmy na sześciu piknikach w Kąkolewnicy oraz na trzech piknikach w Turowie, Brzozowicy Dużej i Polskowoli, mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

Piknik realizowany był w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Fundacją Akcja Działa, gminami powiatu radzyńskiego, w tym Gminą Kąkolewnica oraz Spółdzielczą Mleczarnią „Spomlek” w Radzyniu Podlaskim.