Piątek, 19 Lipca 2024  Imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < September 1262 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Number of visits
7775970

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Festiwal Piosenki Podlaskiej pt. „Powróćmy do młodości naszych rodziców” w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy - 28.04.2013

W dniu 28 kwietnia 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy  odbył się Festiwal Piosenki Podlaskiej pt. „Powróćmy do młodości naszych rodziców” , pod patronatem Wójta Gminy w Kąkolewnicy. N a spotkanie przybyli min. Członek Zarządu Rady Powiatu  Pani Zofia Goławska, Radny Powiatu  Pan Henryk Woch, Wójt Gminy  Pan Zbigniew Ładny, Przewodniczący Rady Nadzorczej BS w Trzebieszowie Pan Stanisław Iwanowski oraz  zespoły śpiewacze z powiatów: bialskiego i  radzyńskiego.

Po powitaniu przybyłych gości rozpoczęły się występy zaproszonych zespołów, na scenie wystąpiły: „Czerwone Korale” z Zabiela, „Kalina” z Wygnanki, „Piwonia” z Wohynia, „Zorza” z Bełcząca, chór „Wrzos” z Radzynia Podlaskiego,  „Świerżanki” ze Świerżów, „Kwartet” z Bełcząca, „Dziarskie Druhny”  z Soból, „Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej, „Ziemianki” z Przegalin Dużych, „Malwy” z Komarówki Podlaskiej, „Polne Kwiaty” z Kolembród, „Rosa” z Czemiernik, „Melodia” z Domaszewnicy , „Ale – Baby” z Berezy oraz „Wrzos” z Kąkolewnicy.

Po występach wszyscy kierownicy zespołów otrzymali pamiątki i okolicznościowe dyplomy. W dalszej części spotkania wszystkich ugoszczono  wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez panie z zespołu WRZOS. Po posiłku była chwila czasu na obejrzenie wystawy rzeźb wykonanych przez Elidiusza Nowaka z Komarówki Podlaskiej, oraz modelarstwa Stanisława Zalewskiego i Romana Zgorzałka z Kąkolewnicy.  Spotkanie zakończyło się biesiadą i wspólnymi tańcami przy akompaniamencie  instrumentalistów  przybyłych na spotkanie. Organizatorami Festiwalu byli: zespół WRZOS i Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.

Festiwal  nie mógł by się odbyć bez wsparcia  sponsorów, którymi byli:  Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie, pani Zofia Goławska i Gminna Spółdzielnia SCH w Kąkolewnicy.