Sobota, 22 Czerwca 2024  Imieniny: Achacjusz, Achacy, Agenor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < June 2015 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29          
Number of visits
7512874

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Festyn "Powitanie wakacji" Kąkolewnica - 28.06.2015

 

W niedzielę 28 czerwca 2015r. w Kąkolewnicy odbył się festyn „Powitanie wakacji" połączony z „III Ogólnopolskim Spotkaniem Modelarzy Broni w skali 1:1", na które przyjechali modelarze z różnych miejsc Polski, tworzący repliki broni w skali 1:1. W specjalnym namiocie przygotowana była wystawa modeli kartonowych przygotowanych przez uczniów Zespołu Oświatowego z Kąkolewnicy na kolejną edycję konkursu „Paper world", można było podziwiać ponad 70 prac z tego rocznego konkursu. Ponadto zaprezentowane były prace malarskie wykonane przez uczestników warsztatów malarskich „Pierwsze kroki na płótnie" prowadzonych przez pana Krzysztofa Szczepaniuka. Na wystawie prezentowane były również repliki broni i inne zabytkowe wyposażenie wojskowe przywiezione przez uczestników Spotkania Modelarzy.

Festyn rozpoczęła zmotoryzowana parada uczestników spotkania modelarzy w strojach z epoki z ich własnoręcznie wykonanym militarnym wyposażeniem. Mieli okazję zaprezentować się na scenie opowiadając o swojej pasji do modelarstwa i historii. Kolejnym punktem festynu było podsumowanie i wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów za udział w konkursie modelarskim. Nagrody i upominki z rąk Prezesa LGD Zapiecek – Katarzyny Krupskiej- Grudzień (sponsora nagród) i Wójta Gminy Zbigniewa Ładnego otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Miłym akcentem była obecność na festynie delegacji samorządowców z Węgier na czele z Csaba Csetneki Wójtem Gminy Partnerskiej Újszentmargita.

Po pamiątkowych zdjęciach modelarzy rozpoczął się występ Zespołu Tańca Ludowego działającego przy GOK pod kierownictwem Instruktorów –Doroty Sójki i Roberta Marcinka. Grupa młodsza zatańczyła trzy tańce ludowe: Wisielok, Owczareczek, Szot; natomiast grupa starsza zatańczyła: Krakowiaka, Kowala, Fafura.

Kolejnym punktem występów był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu trzech grup dziecięcych ćwiczących w GOK- u pod okiem instruktorów - Szkoły Tańca A. E. St. Juszczykowie KSTT „AMIGO DANCE" z Białej Podlaskiej Agnieszki Juszczyk i Stanisława Juszczyka. Po prezentacjach tanecznych na scenie pojawił się zespół śpiewaczy „Wrzos" z Kąkolewnicy pod kierownictwem Józefy Iwanowskiej i Sławomira Wocha jako instruktora muzycznego – który w dalszej części festynu prowadził warsztaty pierogowe dla najmłodszych.

Strażacy z OSP Kąkolewnica przygotowali i przeprowadzili II Gminny Turniej Sprawnościowy drużyn OSP z terenu gminy Kąkolewnica, gościnnie wystartowała jednostka OSP Wohyń. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w nietypowych konkurencjach związanych z działalnością strażaka. Pierwsze miejsca w kategorii drużyn męskich zajęła OSP Kąkolewnica przed OSP Wohyń i OSP Wygnanka, w kategorii drużyn żeńskich zwyciężyła OSP Turów przed OSP Kąkolewnica. Po zakończeniu turnieju strażackiego odbył się pokaz sportów walki, jako pierwsze zaprezentowało się RADZYŃSKIE SPORTOWE CENTRUM TAEKWON- DO prowadzone przez Łukasza Ciężkiego a po nich ćwicząca w GOK- u dziecięca sekcja karate prowadzona przez senseja Marka Woroszyłę IV Dan z RADZYŃSKIEGO KLUBU KARATE KYOKUSHIN "RAPTOR". Równolegle na płycie boiska odbywał się mecz piłkarski pomiędzy strażakami a piłkarzami z KS Grom Kąkolewnica. Po meczu na murawie pojawili się najmłodsi piłkarze z grup juniorskich i zaprezentowali swoje umiejętności w rywalizacji z seniorami z Gromu.

Przed występem zespołu muzycznego na scenie zaprezentował się kabaret GIMKI z Publicznego Gimnazjum w Olszewnicy. Natomiast gwiazdą wieczoru był zespół Szafir z Wisznic.

Festyn zakończył się wspólną zabawą pod gołym niebem do późnych godzin wieczornych. Na najmłodszych i nie tylko czekało wiele atrakcji w wesołym miasteczku, były również stoiska z upominkami, lodami i gastronomią.

W turnieju strzeleckim z karabinka pneumatycznego o puchar Wójta gminy przeprowadzonym przez Koło LOK pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Majczyna drugie miejsc zajęła Bożena Jastrzębska a trzecim okazał się Andrzej Tryc.

W turnieju łuczniczym o puchar Przewodniczącego Rady Gminy zwyciężył Dawid Korulczyk przed Michałem Grzywaczem i Januszem Komoniem.

Organizatorami festynu byli: Wójt Gminy Kąkolewnica, Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy, LGD Zapiecek, zespół Wrzos i Jednostka OSP w Kąkolewnicy.

Wyniki III edycji Konkursu Modelarskiego „Paper World" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy i LGD Zapiecek.

Komisja konkursowa po obejrzeniu 70 modeli kartonowych, wykonanych przez uczestników konkursu, postanowiła przyznać miejsca następującym osobom:

MODELE KARTONOWE
I miejsce:
1. Hubert Durka kl. 0 A
2. Jakub Wnuk kl. I A
3. Angelika Wereszczyńska kl. I A
4. Błażej Kot kl. II B
5. Michał Koczkodaj kl. IV B

II miejsce:
1. Oliwia Bałkowiec i Dominika Bogucka kl. I B
2. Zuzanna Sykterz kl. II A
3. Dominika Komoń kl. III A
4. Sebastian Kowalczyk kl. IV B
5. Dominika Nurzyńska kl. IV A

III miejsce:
1. Eric Alimi kl. I A
2. Wiktoria Krzeska kl. III B
3. Julia Dzida kl. VI

Wyróżnienie
1. Lena Korulczyk kl. 0 A
2. Mateusz Spalik kl. I B
3. Piotr Adamowicz kl. II B
4. Daria Durka kl. V B
5. Maria Juchnikowska kl. VI Z O Polskowola