Wtorek, 25 Czerwca 2024  Imieniny: Albrecht, Eulogiusz, Lucja
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < lipiec 2022 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28 29 30 31
Liczba odwiedzin
7538815

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

lipiec 2022

25 lipiec 2022

Finał czwartej edycji konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa – 2022”.

 

W sobotę 16 lipca w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Finał czwartej już edycji konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa – 2022”.  Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 270 kół gospodyń wiejskich z całego województwa, a w finale znalazło się 160 z nich. które w półfinałach zajęły I, II i III miejsca w każdej kategorii

Z terenu gminy Kąkolewnica w finale konkursu wzięły udział:

KGW Żakowola Stara („Zapiekanka z kaszą gryczaną”)

KGW „Olszanki” z Olszewnicy („Jabłecznik”)

KGW Kąkolewnica ul. Południowa („Rolada biszkoptowa z truskawkami”)

KGW Turów („Pianka truskawkowa”)

KGW „Kąkolewianki” z Kąkolewnicy („Kwiaty polne” )

Read more

22 lipiec 2022

Trzeci wakacyjny piknik "W bajkowej krainie" pt. "Miraculum: Biedronka i Czarny Kot".

 

           Kolejny trzeci piknik z cyklu  Wakacyjnych pikników „W Bajkowej Krainie" odbył dwudziestego  lipca  na stadionie gminnym w Kąkolewnicy.  Na pikniku gościliśmy państwa Agnieszkę i Adama Głowniaków z Kąkolewnicy, z końmi przygotowanymi do oprowadzanek, zainteresowanie przerosło  oczekiwania organizatorów, kolejka najmłodszych do przejażdżek była naprawdę długa. Prze cały piknik odbywały się gry, zabawy i konkursy dla wszystkich grup wiekowych a za udział w nich były upominki  i słodkie nagrody. Miłą niespodziankę sprawiła pani wójt Anna Mróz, fundując zimne lody wszystkim którzy zatańczyli „belgijkę".

Read more

20 lipiec 2022

15 lipiec 2022

Piknik w Sokulu

 

Dnia 14.07.2022 r. odbył się piknik, w którym uczestniczyli mieszkańcy Sokula, Mościsk, Brzozowicy Małej oraz okolicznych wsi. Dla uczestników przygotowany był słodki poczęstunek, pieczone kiełbaski oraz oranżada kąkolewnicka. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach i konkurencjach. Wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali z rąk Pani Wójt Anny Mróz, Radnego R.G. Piotra Jezierskiego oraz Sołtysa Pawła Celińskiego nagrody i drobne upominki, ufundowane przez sponsorów Wójta Gminy Kąkolewnica, K.W. Konrad Wysokiński w Międzyrzecu Podl. oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizację pikniku wsparła kadra Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy.

Za wspólną zabawę dziękują organizatorzy
Radny Rady Gminny Piotr Jezierski
Sołtys Sokula Paweł Celiński
Rada Sołecka w Sokulu

Read more

"W Bajkowej Krainie" - kolejny piknik za nami.

 

Trzynastego  lipca  na stadionie gminnym w Kąkolewnicy odbył się drugi  z cyklu  Wakacyjnych pikników "W Bajkowej Krainie".  Na pikniku gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji z Radzynia Podlaskiego, dwóch przewodników psów służbowych, psa policyjnego o imieniu RAMZES oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego. Były samochody służbowe oraz motocykle policyjne. Wielu ciekawych informacji o pracy psa policyjnego  dowiedzieliśmy się od przewodnika, a o innych działaniach Policji opowiadał aspirant Piotr Woszczak. Była możliwość obejrzenia wyposażenia  motocykli i samochodów służbowych, zadawania pytań i zrobienia pamiątkowych fotek.

Read more

Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Kąkolewnicy otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 000.00 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Read more

11 lipiec 2022

Łeba 2022 - Letni obóz karate

 


Radzyński Klub Karate Kyokushin „RAPTOR”, którego prezesem jest Marek Woroszyło (4 dan), w dniach od 27czerwca do 5 lipca 2022 r. udał się na obóz do Łeby, którego celem były treningi pod kątem technicznym, odpoczynek po ciężkim sezonie i przede wszystkim dobra zabawa. W wyjeździe uczestniczyło 16 osób trenujących na terenie gminy Kąkolewnica. Opiekę nad grupą sprawował trener Dawid Tryczyński (1 KYU). Pogoda dopisała obozowiczom, a woda w Bałtyku była przyjemnie orzeźwiająca. Zwieńczeniem obozu był przeprowadzony egzamin na wyższe stopnie KYU, który wszyscy pozytywnie zaliczyli.
Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Pani Anny Mróz Wójt Gminy Kąkolewnica.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody w Radzyński Klubie Karate, gdzie od września w Kąkolewnicy będzie utworzona nowa grupa dla początkujących.

Read more

Zakończenie sezonu piłkarzy GROM.

 

7 lipca 2022 roku na stadionie gminnym w Kąkolewnicy odbyło się podsumowanie i zakończenie sezonu piłkarskiego grup młodzieżowych Klubu Sportowego GROM Kąkolewnica. Na początku spotkania Prezes Pan Paweł Kot przywitał wszystkich zawodników, rodziców oraz Panią Wójt Annę Mróz.  Po krótkim przemówieniu wspólnie z Panią Wójt i trenerami grup wręczono symboliczne statuetki a zawodnicy z najlepszą frekwencją na treningach zostali nagrodzenie dodatkowymi nagrodami.

Read more