Wtorek, 25 Lipca 2017  Imieniny: Jakub, Krzysztof, Nieznamir
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < lipiec 2017 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30
31            
Liczba odwiedzin
2535119

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Gminny Konkurs Piosenki „Od przedszkola do Opola” i „Ty też możesz zostać gwiazdą”

 

PROTOKÓŁ

z Gminnego Konkursu Piosenki „Od przedszkola do Opola”

i „Ty też możesz zostać gwiazdą”

Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy, dnia 25.IV.2017 roku

           W konkursie wzięło udział 70 solistów w czterech kategoriach wiekowych : przedszkola i klasy 0 (14 osób), szkoły podstawowe klasy I- III ( 17 osób), szkoły podstawowe klasy IV- VI (22 osób), gimnazja (17 osób).

Komisja konkursowa w składzie:

         1. Sławomir Woch – wieloletni nauczyciel muzyki i instruktor muzyczny zespołu

                                             Śpiewaczego WRZOS z Kąkolewnicy

           2. Kamil Żurawski – doktorant Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu

                                               Lubelskiego, współpracownik polskiej sekcji RISM i organista

                                             parafii Św. Filipa Nerii w Kąkolewnicy

           3. Tadeusz Sójka - wieloletni nauczyciel muzyki, instruktor muzyczny zespołu

                                            Śpiewaczego Brzozowianki i Tęcza oraz organista parafii p.w.              

                                             Św. Maksymiliana Kolbe w Brzozowicy Dużej

         4. Barbara Mazur – gł. księgowy w GOK Kąkolewnica

                              

postanowiła przyznać w czterech kategoriach:

Przedszkola i kl. O

I miejsce –  Julia Lecyk        – Zespół Oświatowy- Samorządowe Przedszkole w

                                                   Polskowoli - „Wstawać śpiochy

II miejsce –   Róża Wolińska – Zespół Oświatowy- Samorządowe Przedszkole w

                                                   Polskowoli - „Dbajmy o przyrodę                                        

III miejsce –   Magdalena Sobota – kl. 0– Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy

                                                          -„A ja wolę moją mamę”

 

Wyróżnienie: Marcel Głowniak – Zespół Oświatowy- Samorządowe Przedszkole w

                                                         Polskowoli - „Ufoludki

                         Lena Rychlik      – Zespół Oświatowy- Samorządowe Przedszkole w

                                                           Kąkolewnicy - „Laleczka z saskiej porcelany

                              Paulina Sitkowska – kl. 0 Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy

                                                                 „Kolorowe dzieci”

     Duet: Dominka i Weronika Ochnio - Zespół Oświatowy- Samorządowe

                                                  Przedszkole wKąkolewnicy - „Bo w przedszkolu

 

Szkoły Podstawowe kl. I -III

I miejsce – Oliwia Woch – kl. III – Zespół Oświatowy w Brzozowicy Dużej -

                                                             „Na deszczową pogodę”

II miejsce – Dominika Bogucka – kl. III - Szkoła Podstawowa w Kąkolewnica –

                                                               „ O mnie się nie martw”

III miejsce Gloria Gałecka – kl. II - Szkoła Podstawowa w Kąkolewnica –

                                                               „ Mama wszystko wie”

Wyróżnienie: Izabela Koczkodaj – kl. II Szkoła Podstawowa w Kąkolewnica –

                                                               „ Telefon”

                         Andżelika Wereszczyńska – kl. II Szkoła Podstawowa w

                                                       Kąkolewnica – „ Księżyc raz odwiedził staw”

     Duet: Sara Gosek i Julia Maciejewska – kl. I - Zespół Oświatowy Szkoła

                                         Podstawowa w Polskowoli „Zostań dziś moją przyjaciółką”

 

 

 

 

Szkoły Podstawowe kl. IV- VI

I miejsce – Kinga Kanatek – kl. IV- Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy –

                                                             „Kolorowy wiatr”

II miejsce – Klaudia Sokół – kl. IV – Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy –

                                                             „Czy nastanie znów świt”

III miejsce – Jolanta Kisiel – kl. IV – Zespół Oświatowy w Brzozowicy

                                                 Dużej – „Chcę wyjechać na wieś”

Wyróżnienie:

                        Julia Zieńczuk – kl. IV – Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy-

                                                                 „Pół kroku stąd”

                        Wiktoria Kołtun – kl. IV – Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy-

                                                                „Alleluja”

                        Roksana Olszewska – kl. V – Zespół Oświatowy w Polskowoli –

                                                                 „Laleczka z saskiej porcelany”

                        Karol Siłuch – kl. V –Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy

                                                        - „Żyj z całych sił”                                                      

                       Marcin Domański – kl. VI – Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy

                                                        - „Alleluja”

                     Michał Koczkodaj – kl. VI – Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy

                                                           „Ech mała nie szalej”

Gimnazjum

I miejsceArkadiusz Domański – kl. II – Z O - Publiczne Gimnazjum w

                                                          Kąkolewnicy – „ Say something”

II miejscePaulina Łuba – kl. II – Z O – Publiczne Gimnazjum w

                                                               Kąkolewnicy- „Ech mała”

III miejsceNatalia Semeniuk – kl. III – Publiczne Gimnazjum w Olszewnicy

                                                                 – „Padam Padam”                                                  

Wyróżnienie:

                        Magdalena Drelowiec – kl. II – Z O – Publiczne Gimnazjum w

                                                               Kąkolewnicy- „Nie żałuję”

                     Dominika Kieczka – kl. III – Z O – Publiczne Gimnazjum w

                                                              Kąkolewnicy- „Szyba””

                      Paulina Sójka – kl. I – Z O – Publiczne Gimnazjum w

                                                               Brzozowicy Dużej „Let it go”

                       Emilia Głowniak – kl. I –Publiczne Gimnazjum w

                                                               Olszewnicy „Ruchome piaski”

    Komisja konkursowa serdecznie dziękuje i docenia zaangażowanie nauczycieli oraz wykonawców. Zachęca do właściwego doboru repertuaru, dostosowanego do wieku – utwory nie mogą być zbyt trudne, niemożliwe do prawidłowego wykonania pod względem rytmicznym jak i melodycznym. Komisja zwraca uwagę na konieczność pracy nad prawidłową emisją głosu. Przypomina, że na scenie należy zwrócić uwagę na zachowanie i obycie sceniczne, pewność siebie i poruszanie się zgodnie z rytmiką piosenki oraz fakt, iż wykonywane piosenki powinny być zróżnicowane dynamicznie a śpiewany tekst zrozumiały.

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, zwycięzcy puchary i medale ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.