Wtorek, 11 Sierpnia 2020  Imieniny: Aleksander, Herman, Ligia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < lipiec 2013 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Liczba odwiedzin
4083131

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Festyn "Powitanie wakacji" Kąkolewnica - 30.06.2013

 

W niedzielę 30 czerwca 2013r. w Kąkolewnicy odbył się festyn „Powitanie wakacji”. W jego trakcie trwało „Ogólnopolskie Spotkanie Modelarzy Broni w Skali 1:1”, na które przyjechali modelarze z różnych miejsc Polski, tworzący repliki broni. Przed południem została otwarta wystawa modeli kartonowych przygotowanych przez uczniów Zespołu Oświatowego z Kąkolewnicy - na I i II edycję Konkursu Modelarskiego. Można było podziwiać ponad 170 prac. Na wystawie prezentowane były również repliki broni i inne zabytkowe wyposażenie wojskowe przywiezione przez uczestników Spotkania Modelarzy.

W samo południe rozpoczął się mecz piłki nożnej pomiędzy GROMEM Kąkolewnica a Dwernickim Stoczek Łukowski, była to ostatnia kolejka ligi okręgowej a zakończył się remisem 2:2. Po zakończeniu meczu były pamiątkowe zdjęcia z piłkarzami i kibicami a także specjalne konkurencje dla najmłodszych prowadzone przez zawodników i trenerów Gromu. Po piłkarzach na scenie pojawili modelarze którzy opowiadali o swojej pasji a w podziękowaniu za udział w spotkaniu otrzymali z rąk wójta gminy Zbigniewa Ładnego upominki.

Kolejnym punktem festynu było podsumowanie i wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie modelarskim. Nagrody z rąk Prezesa LGD Zapiecek – Katarzyny Krupskiej-Grudzień (sponsora nagród) i Wójta Gminy Zbigniewa Ładnego otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. W dalszej części festynu na scenie pojawili się artyści min.: dzieci z grupy tańca towarzyskiego działającej przy GOK – prowadzonej przez Stanisława Juszczyka, zespół śpiewaczy WRZOS z Kąkolewnicy, grupa taneczna Caro Dance z Łukowa, zespół tańca współczesnego działający przy GOK – prowadzony przez Grzegorza Demuchę, grupa wokalna działająca przy GOK – przygotowana przez Magdę Heymos, zespół wokalno-instrumentalny działający przy GOK – prowadzony przez Irminę Frąckiewicz, zespół muzyczny ROMANS oraz gwiazda wieczoru zespół VERDIS z Białegostoku. Strażacy z OSP Kąkolewnica zaprezentowali rozwinięcie linii bojowej z podaniem wody, przygotowane było stoisko ze zdrową żywnością a na najmłodszych czekało wiele atrakcji w wesołym miasteczku.

W turnieju strzeleckim z karabinka pneumatycznego o puchar Wójta gminy przeprowadzonym przez Koło LOK pierwsze miejsce wywalczył Michał Piróg wyprzedzając Artura Mikiciuka i Dawida Śledzia.

Organizatorami festynu byli: Wójt Gminy Kąkolewnica, Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy, LGD Zapiecek, KS Grom, zespół Wrzos i Jednostka OSP z Kąkolewnicy.