Poniedziałek, 18 Stycznia 2021  Imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < wrzesień 2015 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30        
Liczba odwiedzin
4400963

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Spotkanie opłatkowe zarządów KGW 06.01.2014

Spotkanie opłatkowe zarządów KGW, działaczy i zespołów ludowych działających przy KGW z terenu gminy Kąkolewnicy z udziałem zaproszonych władz, odbyło się w dniu 06.01.2014 roku. Organizatorem spotkania była Gminna Rada KGW działająca przy GZRK i OR w Kąkolewnicy. Na spotkanie przybyło 103 członków z 11 KGW, łącznie z zespołami ludowymi t. j.  z Brzozowicy Dużej, Brzozowicy Małej, Polskowoli, Olszewnicy, Lipniak, Kąkolewnicy, Grabowca, Turowa, Żakowoli Poprzecznej, Żakowoli Starej i Zosinowa.

Na spotkanie nie wszyscy zaproszeni goście dotarli, ale bardzo miło i z dużą wdzięcznością witano starostę radzyńskiego pana Lucjana Kotwicę z małżonką. Z szacunkiem witano ks. Proboszcza Czesława Jakubca proboszcza parafii pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Brzozowicy Dużej, który wprowadził odpowiedni nastrój piękną modlitwą przed podzieleniem się opłatkiem. Wszyscy nawzajem dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Na spotkanie przybyła też, pani kierownik ODR w Radzyniu Podlaskim, Urszula Sawczuk z mężem. Wszyscy zasiedli przy suto zastawionych stołach a potrawy przygotowały Zarządy KGW z własnych funduszy, częściowo zrekompensował GS „SCh” w Kąkolewnicy (pieczywo) i prezes GZRK i OR Henryk Woch.

Zespoły ludowe wprowadziły piękny nastrój tego spotkania śpiewając kolędy. Było bardzo miło spędzić czas w tak pięknym popołudniu „Trzech Króli”. Zespół TĘCZA z Brzozowicy Małej w imieniu całej wspólnoty KGW podziękował przybyłym gościom ze szczególnym wyróżnieniem dla pana starosty i jego małżonki oraz szanownego ks. Proboszcza z Brzozowicy Dużej,  za udział i uznanie naszych organizacji. Rozbrzmiały piękne gorące podziękowania, wszyscy wstali życząc śpiewem „Życzymy, życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez serce Maryi …” Było pięknie, przyjemnie i życzliwie. Dotarły też życzenia od zaproszonych gości którzy nie mogli uczestniczyć w tak pięknej uroczystości, ze względu na chorobę i urodziny żony, ale życzenia przekazano telefonicznie dla wszystkich, oraz dla przewodniczącej  Rady KGW Barbary Pachały.