Wtorek, 18 Czerwca 2024  Imieniny: Efrem, Elżbieta, Gerwazy
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < June 2022 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Number of visits
7484841

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

01 June 2022

„Smaki Naszej Babci” – pod takim hasłem – 28 maja br. w świetlicy wiejskiej w Brzozowicy Małej odbyło się Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kąkolewnica.

 

Panie z KGW z Brzozowicy Małej, KGW z Brzozowicy Dużej, KGW z Kąkolewnicy ul. Południowa, KGW z Żakowoli Starej, KGW z Wygnanki, KGW z Grabowca, KGW z Turowa, KGW z Olszewnicy, KGW z Polskowoli przygotowały  ponad 40 różnych potraw według starych przepisów m.in.: chłodnik staropolski, babka ziemniaczana z boczkiem i kiełbasą, ciasto z amoniakiem przekładane gotowaną śmietaną, chleb na liściu chrzanu- smalczyk i ogórki, tryszcz ziemniaczany z boczkiem, zawijak z makiem, marchwiak z kaszą jaglaną, przekładaniec z powidłami, komosa z kaszą jęczmienną, zapiekanka z kaszy gryczanej, sernik z rosą, racuchy z makiem, ser biały, ser żółty, masło, parowańce z kaszą gryczaną i  kartoflami, przekładaniec babci, marchwiak z makiem, kruszonka, kompot z suszonych gruszek, galareta wieprzowa, sałatka jarzynowa, pleśniak, szarlotka, sernik, pierogi z kapustą i grzybami, barszczyk, parowańce z kaszą i serem, podsos, hamza, chłodnik, zupa szczawiowa, szare pyzy – tertuńce, mięso , soczewica, ciasto harataniec, róże z ciasta francuskiego z jabłkiem, zupa z zacierkami, pierogi z tartymi ziemniakami i kaszą, sernik z kratką, strucle z makiem, kocie oczka, ciastka maszynkowe, sałatka jarzynowa, śledzie z olejem, kulebiaki z kapustą i grzybami.

Read more

Z końcem maja zakończyły się zajęcia plastyczno-malarskie dla dzieci i młodzieży.

 

  Z końcem maja zakończyły się zajęcia plastyczno-malarskie dla dzieci i młodzieży prowadzone przez panią Zdzisławę Bogucką w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy w roku szkolnym 2021/2022. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy w nowym roku szkolnym do kontynuowania przygody z tą sztuką, w zależności od zapotrzebowania będzie możliwość stworzenie dwóch grup - zaawansowanej, z malowaniem farbami olejnymi na płótnie oraz grupę dla początkujących.                                                        Na razie życzymy dobrego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu.

Read more