Poniedziałek, 15 Lipca 2024  Imieniny: Daniel, Dawid, Dawida
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < June 2022 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    1 2 3 4 5
6 7 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Number of visits
7714360

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

08 June 2022

Uroczysko Baran po raz kolejny przypomni swoją historię …

Do notki prasowej 1

      Uroczystość na Uroczysku Baran w Kąkolewnicy w tym roku odbędzie się w dniu 12. Czerwca. Jej organizatorem jest Społeczny Komitet: dr Anna Jeleszuk – Przewodnicząca, Zbigniew Makarski – Zastępca i Anna Mróz – Wójt Gminy Kąkolewnica – Sekretarz.

Read more

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze z terenu gmin Borki, Czemierniki, Kąkolewnica, Radzyń Podlaski i Ulan-Majorat.

 

5 czerwca 2022 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze z terenu gmin Borki, Czemierniki, Kąkolewnica, Radzyń Podlaski i Ulan-Majorat. W zawodach wzięło udział 29 drużyny, w tym 24 męskie i 5 żeńskich. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Krzysztof Gomółka.

Read more

Zaproszenie na uroczystości patriotyczne na Uroczysku BARAN w dniu 12 czerwca 2022 r. o godz.11:30.

 

W tym roku na Uroczystość na Uroczysku Baran zaproszenie przyjął JE Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda - Biskup Siedlecki, który będzie przewodniczył liturgii i sprawował Eucharystię.
Następnie dalsza część artystyczna odbędzie się na strzelnicy. Zapraszamy wszystkich mieszańców na ognisko i grochówkę (wszystko bezpłatnie).

 

                              Anna Mróz
                                 Wójt Gminy Kąkolewnica

Read more

Rajd „Podlaski dukt Jana Kołkowicza” ma na celu popularyzację wiedzy na temat trudnych dróg walki o niepodległość w kontekście regionalnym – podlaskim.

 

Rajd „Podlaski dukt Jana Kołkowicza” ma na celu popularyzację wiedzy na temat trudnych dróg walki o niepodległość w kontekście regionalnym – podlaskim.
Rajd szlakiem miejsc opisanych przez redaktora Kołkowicza przybliży uczestnikom postać redaktora Jana Kołkowicza, którego życiową pasją – już w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia – było zachowanie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych, postaciach żołnierzy AK i spadkobierców ich wartości z WiN w trakcie walki najpierw z okupantem niemieckim, a następnie sowieckim.

Read more

Podpisanie aktu notarialnego w sprawie nabycia nieruchomości po Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kąkolewnicy.

 

W dniu 01 czerwca 2022 roku został podpisany akt notarialny na podstawie, którego Gmina Kąkolewnica nabyła nieruchomość po Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kąkolewnicy.

Read more