Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Borzysław, Gerwazy, Julianna
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < marzec 4246 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Liczba odwiedzin
7488662

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Get to know me - Projekt poznania wolontariuszy z całego świata

 

   To projekt adresowany dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat i ma charakter edukacyjny. Wolontariusze z całego świata mają za zadanie przedstawić kulturę i tradycję kraju  z którego pochodzą. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, w formie warsztatowej, dostosowanej do wieku uczestników. W takim właśnie programie dzięki AIESEC- międzynarodowej organizacji studenckiej uczestniczy Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.

 

W dniach od 4 do 15 lipca gościliśmy w naszym ośrodku troje studentów – Alice z Hong Kongu, Ahmeda z Maroka i Dawida z Gruzji.

Alice  studiuje  na Politechnice w Hong Kongu i mieszka w Hong Kongu
Ahmed studiuje na lotnictwo przez 4 lata na International University of Rahat w Maroko
Dawid studiuje księgowość na Georgian National University w Gruzji


  Dwa tygodnie wakacji spędzili bardzo pracowicie, zajęcia rozpoczęli od wzajemnego poznania się przedstawieniu w formie prezentacji multimedialnych kultury i historii swoich krajów.  Problemy z językiem udało się rozwiązać dzięki miejscowym tłumaczom-wolontariuszom, którzy mogli w praktyce wykorzystać to co nauczyli się na lekcjach angielskiego w gimnazjum lub szkołach ponadgimnazjalnych. Poznając ich kraje można było spróbować nauczyć się języka chińskiego, gruzińskiego lub arabskiego, najłatwiej udało się opanować pisownię nawet tym najmłodszym uczestnikom spotkań. W przerwach były wspólne zabawy ruchowe proponowane przez gości jak również te w które na co dzień bawią się u nas najmłodsi. Na zaproszenie organizatorów studenci zostali zaproszeni do Polskowoli na „Spotkanie letnio-wakacyjne zespołów ludowych”, w czasie którego mieli okazje zaprezentować kraje z których pochodzą, opowiedzieć coś o sobie, poznać nowych znajomych, były oczywiście wspólne zdjęcia i udział u biesiadzie.