Sobota, 15 Czerwca 2024  Imieniny: Abraham, Angelina, Bernard
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < listopad 2016 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Liczba odwiedzin
7471559

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

"Powitanie lata" 24.06.2012

 

W niedzielę 24 czerwca br. w Kąkolewnicy z inicjatywy Wójta Gminy Czesława Pękały, odbył się festyn „Powitanie lata”, pogoda wyjątkowo sprzyjała organizatorom i przybyłym mieszkańcom.

 

      Imprezę rozpoczął pokaz akrobacji motocyklowych w wykonaniu Sylwka Osiadacza, Piotra Gradkowicza i Adama Wieczorka prezesa weterańskiej grupy motocyklowej „Parkot” z Grodziska Mazowieckiego. Po akrobacjach motocyklowych na placu zaprezentowali swoje umiejętności w Freestyle Footballu:  Jakub Szymański z Warki, Dawid Błażewicz z Radzynia Podlaskiego, Dawid Lipski z Łęcznej i Przemysław Boreczek z Polskowoli. W tym samym czasie z placu przy budynku GOK – u wyruszyła ulicami Kąkolewnicy parada motocykli zabytkowych i współczesnych. Prowadzona przez Jana Zająca i Krzysztofa Szczepaniuka z klubu Phanter. Po ich powrocie można było je wszystkie podziwiać na parkingu. Dla chętnych odbyły się konkursy wiedzy związane z motoryzacją i przepisami o ruchu drogowym, przygotowane i przeprowadzone przez Klub Motocyklowy GROM z Białej Podlaskiej na czele z prezesem Zdzisławem Kozłowskim, dla najlepszych były okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Po konkursach odbyła się druga część popisów akrobacji na motocyklach i quadzie.
     Po popisach motocyklistów przyszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczął zespół śpiewaczy WRZOS z Kąkolewnicy, następnie przed sceną zaprezentowali się najmłodsi tancerze uczęszczający na zajęcia tańca towarzyskiego w GOK- u ( Natalia Chromik, Kamila Kulik, Michał Koczkodaj i Bartek Stefański), prowadzone przez Szkołę Tańca „Amigo Dance” A.E.St. Juszczykowie z Białej Podlaskiej. Po przedszkolakach na scenie zaprezentowała się grupa tańca współczesnego z kąkolewnickiego ośrodka kultury przygotowywana przez  Kornelię Kępkę. Dalsza część występów odbywała się po przerwie w trakcie której odbył się mecz towarzyski pomiędzy Orlętami „Spomlek” z Radzynia Podlaskiego a Gromem Kąkolewnica. Zawodnicy wchodzili na boisko w asyście miejscowych przedszkolaków ubranych w stroje regionalne. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla drużyny z Radzynia Podlaskiego. W przerwie meczu z krótkim pokazem zaprezentowali się miłośnicy Freestyle Footballu a najmłodsi  mogli wypróbować jak gra się w piłkę na prawdziwej murawie. Po meczu na scenie wystąpił miejscowy, młodzieżowy zespół wokalno – muzyczny wystąpił w składzie: Patrycja Mańko, Martyna Lep, Kataryna Drelowiec, Paweł Jakubik, Dawid Cep i Piotr Wernio, do występu przygotowywał ich Mateusz Mazur. Po zespole młodzieżowym na scenie z krótkim koncertem wystąpiła Wioletta Orsik z Żakowoli Poprzecznej. Następnie gwiazda wieczoru czyli zespół V-DANCE z Kąkolewnicy, który rozbawił zgromadzoną publiczność. Festyn zakończył dyskoteką pod gołym niebem.
     Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji, najmłodsi i nie tylko mogli skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka, bogata była oferta gastronomiczna a największym powodzeniem cieszyły się pierogi kąkolewnickie przygotowane przez zespół Wrzos z Kąkolewnicy. Dla smakoszy były owoce morza i inne specjały kuchni hiszpańskiej, nie mogło zabraknąć waty cukrowej, lodów włoskich i napojów. Nad bezpiecznym przebiegiem festynu czuwali druhowie z jednostek OSP z Brzozowicy Dużej, Polskowoli i Żakowoli Starej.    
     Organizatorami festynu” Powitanie lata” byli:  Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy, Zarząd Oddziału Gminnego OSP, Zespół WRZOS,  KS Grom Kąkolewnica, Klub motocyklowy „Wiking”, Portal internetowy „Motocyklista”       

Patron medialny: Motocyklista - www.motocyklista.info