Niedziela, 14 Lipca 2024  Imieniny: Bonawentura, Damian, Dobrogost
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < kwiecień 2019 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
30          
Liczba odwiedzin
7705258

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Festiwal Piosenki Podlaskiej – coroczne spotkanie zespołów śpiewaczych

 

DSC 5576

 

Po raz kolejny odbył się Festiwal, którego organizatorem jest zespół Wrzos

 

        To już tradycja, że w Kąkolewnicy organizowany jest Festiwal Piosenki Podlaskiej. Jak zawsze głównym organizatorem jest zespół Wrzos. Przypominamy, że instruktorem muzycznym zespołu Pan Sławomir Woch a kierowniczką  jest Pani Józefa Iwanowska. W tym roku festiwal odbył się pod hasłem „Dla Ciebie Mamo”. Jest to zacna inicjatywa, dlatego też przybywa na nią wiele zespołów, nie tylko z terenu naszej gminy, a nawet z poza powiatu. W tym roku na festiwalu wystąpili: zespół "Wrzos" z Kąkolewnicy, stowarzyszenie „Radzyniacy” z Radzynia Podlaskiego, „Czerwone Korale” z Kapelą z Zabiela, „Różanki”z Żakowoli Starej, „Niezapominajki” z Turowa, zespół wokalny „Jubilat” z Kraśnika,„Melodia” z Domaszewnicy, „Malwy” z Komarówki, „Echo i Kwartet” ze Stoczka, „Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej, „Echo” z Przychód, „Tęcza” z Brzozowicy Małej, „Ale – Baby” z Kapelą z Berezy, „Polne Kwiaty” z Kolembród, „Rosa” z Czemiernik, „Podlasianki” z Lipniak.

            Każdy zespół otrzymał podziękowanie za występ. Lecz również podziękowania otrzymali sponsorzy, którzy przyczynili się do organizacji festiwalu, a byli to: Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie, Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim, Pan Stanisław Kuśmierz, Pani Anna Mróz, Pani Barbara Pachała i Pan Józef Buc. Swoją obecnością zaszczyciła wszystkich Pani Anna Mróz Wójt Gminy Kąkolewnica, Pan Mariusz Majczyna Przewodniczący Rady Gminy Kąkolewnica i Pani Renata Czerwińska VC Przewodnicząca Rady Gminy Kąkolewnica.

Ostatnim ważnym punktem tego spotkania był poczęstunek i wspólna zabawa. Zespół Wrzos składa wszystkim podziękowania za udział w festiwalu, jak również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

Wszystkie materiały umieszczone w serwisie www.kakolewnica.lublin.pl są chronione prawami autorskimi. Właścicielem praw majątkowych do umieszczonych na stronie materiałów jest Gmina Kąkolewnica ul. Lubelska 5, 21-302 Kąkolewnica Właściciel autorskich praw majątkowych zastrzega w rozumieniu art. 25 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na stronie internetowej www.kakolewnica.lublin.pl bez pisemnej zgody jest zabronione niezależnie od celu.Zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych na stronie fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej itp. pod groźbą sankcji prawnych.Zabrania się umieszczania materiałów lub ich części pochodzących z www.kakolewnica.lublin.pl na jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze.