Sobota, 15 Czerwca 2024  Imieniny: Abraham, Angelina, Bernard
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < czerwiec 2022 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Liczba odwiedzin
7471536

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Za nami trzeci już piknik z cyklu Wakacyjnych pikników "Gramy w kolory" - "Ekologia to nasza wspólna sprawa"

 

Za nami trzeci już piknik z cyklu wakacyjnych pikników "Gramy w kolory", który odbył się na stadionie gminnym w Kąkolewnicy.  "Ekologia to nasza wspólna sprawa"  taka właśnie tematyka dominowała w zabawach i konkurencjach sprawnościowych, uczestnicy mieli za zadanie ubrać się w kolor zielony.

Rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, po których rozpoczęły się konkurencje sprawnościowe m.in. rzut butelką do celu, wyścigi w toczeniu opon, most Golden Gate, rzut woreczkami do celu, balony z wodą, turniej strzelecki z łuku sportowego, rozgrywki w dwa ognie oraz rozgrywki w siatkonogę. Na pikniku nie zabrakło puszczania dużych baniek mydlanych, malowania twarzy, zabaw z chustą animacyjną, tunelem, szachów plenerowych, skoków przez linę i darmowej zjeżdżalni. Wszyscy ubrani na zielono i nie tylko bawili się w długim pociągu a następnie z wielkim zapałem ćwiczyli kroki poloneza. Dla chętnych odbyły się zajęcia plastyczne z malowaniem kamieni, nie brakowało chętnych do nauki chodzenia na szczudłach a prawdziwą frajdą było obsypywanie się proszkiem holi.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się jazda konna do której ustawiała się ogromna kolejka chętnych.
Uczestniczący w zabawach i turniejach byli obdarowywani nagrodami i upominkami ufundowanymi z projektu "Ekologia to nasza wspólna sprawa" realizowanego w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – złożonego przez grupę nieformalną. Pikniki finansują również Rada Gminy i Wójt Gminy Kąkolewnica pani Anna Mróz.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Agnieszce i Adamowi Głowniakom oraz ich córkom z ulicy Południowej w Kąkolewnicy za bezpłatne przejażdżki konne, które sprawiły wiele radości dzieciom.
Zapraszamy na kolejny piknik już w najbliższą środę 28 lipca od godz. 17.00 do Kąkolewnicy w stroju białym.