Wtorek, 25 Czerwca 2024  Imieniny: Albrecht, Eulogiusz, Lucja
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < luty 2013 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 23 24
25 26 27 28      
Liczba odwiedzin
7537185

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

I tydzien - FERIE ZIMOWE 2013 - Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy

Tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej upłynęły w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy  bardzo pracowicie i przyjemnie. Szeroka i urozmaicona oferta skierowana była do dość licznej grupy odbiorców, dostosowana do ich wieku i zainteresowań.

Dużym zainteresowaniem cieszył się bal przebierańców, na który przybyło wielu przedszkolaków, oraz uczniów szkół podstawowych. Imprezę prowadziła pani Aldona Sadowska,  rozpoczęła się od wspólnej zabawy przy muzyce, ciekawych konkurencji sprawnościowych oraz popisów tancerzy  z sekcji  tańca towarzyskiego. Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja kostiumów i postaci za które się przebrano. Po zabawach był czas na słodki poczęstunek a każdy z uczestników otrzymał od organizatorów kolorowego balonika.

Blisko trzydziestoosobowa grupa dziewcząt i chłopców  z  gminy Kąkolewnica intensywnie ćwiczyła pod kierunkiem Kornelii Kępki taniec nowoczesny. Ich trud i końcowy efekt można było podziwiać na spotkaniu podsumowującym ferie.
Pod kierunkiem p. Irminy  Frąckiewicz pracował przez okres ferii zespół  wokalno- instrumentalny przygotowując ciekawy repertuar  na zbliżające się uroczystości.

Kabareciarze ćwiczyli i przygotowywali program pod okiem pana Romana Zgorzałka,  a swoje umiejętności zaprezentowali podczas spotkania podsumowującego ferie.
Dla miłośników karate kyokushin przeprowadzono otwarte zajęcie dla wszystkich chętnych, a tajniki sztuki walki zdradzał sensei Marek Woroszyło III dan.

Wielkim zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych cieszyły się warsztaty plastyczne na których wykonywano kolczyki, orgiami oraz obrazy na antyramie, prowadziły je panie Sylwia Wernio, Ewelina Kublicka i Weronika Korczak. Odbyły się również zajęcia poświecone szydełkowaniu, pani Anna Dąbrowska zainspirowała uczestników swoją pasją.

Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach pierogowych na których uczyły się wykonywać nasze tradycyjne pierogi, w rolę instruktorek wcieliły się panie z zespołu WRZOS- Stanisława Kośmider i Józefa Iwanowska.

Dla miłośników perkusji odbywały się warsztaty „ Z perkusją bez tajemnic” które prowadził Piotr Wernio. Przez okres ferii spotykali się również modelarze którzy wykonywali kartonowe modele.

Wszyscy chętni mogli rywalizować w turnieju tenisa stołowego, który w kategorii szkół podstawowych wygrał Marceli Jędruchniewicz przed Piotrem Sawińskim i Bartkiem Kowalczykiem, natomiast w kategorii gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych najlepszym okazał się Bartek Sawiński przed Łukaszem Sawińskim i Mateuszem Kalinowskim.

Miłośnicy szachów i warcabów spotykali się na zajęciach, które prowadził p. Adam Pękała. W turnieju warcabowym zwyciężył Arkadiusz Iwanowski przed Jakubem Litwińcem, trzecie miejsca zajęli: Patrycja Komoń, Agata Stolarczyk i Filip Gomółka. W turnieju szachowym zwyciężył Arkadiusz Iwanowski przed Michałem Koczkodajem i Szymonem Pociejukiem.

W drugim tygodniu ferii rozstrzygnięte zostały dwa gminne turnieje: „Tańca Nowoczesnego” i piosenki „Od przedszkola do Opola, Ty też możesz zostać gwiazdą”. W turnieju tanecznym dwa równorzędne I miejsca zajęły zespoły z Kąkolewnicy, natomiast w konkursie piosenki przyznano następujące miejsca: w kategorii;
Przedszkola:  – I miejsce Weronika Śledź
Szkoły Podstawowe kl. I-III:   -I miejsce Katarzyna Zgorzałek, II miejsce Dominika Adamowicz,
III miejsce Karol Siłuch, wyróżnienie – Patrycja Komoń
Szkoły Podstawowe kl. IV-VI:  - I miejsce Magda Stolarczyk, I miejsce Magdalena Drelowiec, II miejsce Patrycja Wierzbicka, III miejsce Arkadiusz Domański, wyróżnienie Dominika Kieczka, Milena Matysiewicz
Gimnazjum: - I miejsce Martyna Lep

Korzystając ze sprzyjającej pogody i dużej ilości śniegu jedno popołudnie poświęciliśmy  zabawom na świeżym powietrzu, było więc lepienie kilkunastu bałwanów, śnieżna bitwa, konkursy celności , przeciąganie liny, a dzięki uprzejmości panów Józefa Wiącka i Łukasza Stolarczyka mógł odbyć się kulig. Nie mogło zabraknąć ogniska z pieczeniem kiełbasek i gorącą herbatą.

Dwukrotnie w kilkunastoosobowych grupach  odwiedziliśmy pływalnię Aqua –Miś w Radzyniu Podlaskim.
Dla wszystkich chętnych codziennie była czynna kawiarenka internetowa.

Organizatorzy składają serdeczne  podziękowania dla osób które bezinteresownie zaangażowały się przygotowanie i realizację działań feryjnych  -  Ewelinie Kublickiej, Sylwii Wernio, Weronice Korczak, Aldonie Sadowskiej, Annie Dąbrowskiej, Stanisławie Kośmider, Beacie Król, Józefie Iwanowskiej, Małgorzacie Kłos, Elżbiecie Gawryszuk, Bożenie Wawryniuk, Józefowi Wiąckowi i Łukaszowi Stolarczykowi.