Niedziela, 16 Czerwca 2024  Imieniny: Alina, Aneta, Benon
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < sierpień 2022 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Liczba odwiedzin
7477916

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Wakacyjny piknik „W Bajkowej Krainie" - 03.08.2022

 DSC8430     Trzeciego sierpnia odbył się piąty piknik z cyklu Wakacyjne pikniki ,,W Bajkowej Krainie” inspirowany bajką ,,Pszczółka Maja”. Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w przygotowanych dla nich zabawach i konkurencjach nagradzanych drobnymi upominkami.

    Podczas pikniku gościliśmy strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąkolewnicy, którzy przygotowali dla uczestników pikniku serię strażackich zabaw i konkurencji.  Za udział w nich strażacy również przygotowali nagrody.

     Naszym gościem był także Pan Jan Ładny lokalny pszczelarz, który zdradził piknikowym gościom trochę informacji powiązanych z jego pasją, jaką jest pszczelarstwo. A wszyscy chętni mogli spróbować miodu z jego pasieki.

     Piknikowi goście mogli także zapoznać się z szachami pod okiem Pana Pawła Krasuskiego z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego.

    W ramach projektu „Nowoczesny patriotyzm – współdziałanie  dla dobra lokalnej społeczności” zostały przeprowadzone warsztaty produktów tradycyjnych połączonych z degustacją  - słodki poczęstunek przygotowały dla przybyszów panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kąkolewnicy ul. Wschodnia, którego szefową jest pani Renata Czerwińska. Panie przygotowały pyszne rogaliki z jabłkami, babeczki  z bitą śmietaną, kruche ciasteczka z czekoladą, szyszki oraz kompot.
     Uczestnicy pikniku mogli również wziąć udział w warsztatach strzeleckich   połączonych z wystawą broni z okresu I II wojny światowej,  którą przygotowało Lubelskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej z Jelnicy reprezentowane przez Pana Witolda Witkowskiego przy wsparciu Pana Romana Zgorzałka.  Obok wystawy odbywał się  konkurs strzelecki z broni pneumatycznej   pod okiem Pani Magdaleny  Michalak, dla chętnych była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu z paintball a.  
     W ramach projektu odbyła się projekcja „Kina pod chmurką”


     Dziękujemy za wsparcie finansowe Wójtowi i Radzie  Gminy w Kąkolewnicy oraz marketowi "Zosia" Dominika Wysokińska.


Piknik realizowany był w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Fundacją Akcja Działa, gminami powiatu radzyńskiego, w tym Gminą Kąkolewnica oraz Spółdzielczą Mleczarnią „Spomlek” w Radzyniu Podlaskim

 

Na następny piknik zapraszamy w środę  10 sierpnia od godz.17.00 na  plac przy Domu Kultury w Turowie. W kinie pod chmurką zostanie wyświetlony film pt. ,, Gang zwierzaków" , początek seansu ok. godz. 20.30, wstęp wolny – ZAPRASZAMY