Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Borzysław, Gerwazy, Julianna
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < sierpień 2022 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Liczba odwiedzin
7489292

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Kolejny - szósty już, z cyklu Wakacyjnych pikników ,,W Bajkowej Krainie”, odbył się w środę 10 sierpnia w Turowie.

 

Na pikniku gościliśmy strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy przygotowali dla uczestników pikniku zabawy i konkurencje związane ich profesją. Dla uczestników ufundowali upominki, natomiast druhny z Turowa zajęły się malowaniem twarzy. Oddzielne stoisko przygotowały panie z Gminnej Biblioteki Publicznej z Kąkolewnicy wraz z filiami z Brzozowicy Dużej, Polskowoli i Olszewnicy, było mnóstwo kolorowanek dla najmłodszych.
Na pikniku gościliśmy przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS z Radzynia Podlaskiego Pana Tomasza Sikorę, który przeprowadził konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Była również pogadanka na temat bezpieczeństwa i wypadkowości przy pracach w rolnictwie, z aktywnym udziałem najmłodszych uczestnicy pikników.
Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w przygotowanych dla nich zabawach i konkurencjach, osobom, które wygrały osobiście gratulowała i wręczała nagrody Pani Anna Mróz wójt gminy Kąkolewnica.

W ramach projektu „Nowoczesny patriotyzm – współdziałanie dla dobra lokalnej społeczności” zostały przeprowadzone warsztaty produktów tradycyjnych połączonych z degustacją - słodki poczęstunek przygotowały dla przybyszów panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Turowa, którego szefową jest pani Elżbieta Dębińska. Panie przygotowały pyszne gofry z owocami i dżemem, babeczki ze śmietaną i owocami, mufinki oraz kompot.
Uczestnicy pikniku mogli również wziąć udział w warsztatach strzeleckich, na których można było sprawdzić celność swego oka w strzelaniu z karabinka pneumatycznego oraz łuku sportowego.
Jak na każdym pikniku w Turowie nie mogło zabraknąć koncertu miejscowego zespołu śpiewaczego „NIEZAPOMINAJKI”
W „Kinie pod chmurką” wyświetlony został film animowany „Gang Zwierzaków”, który zgromadził liczną publiczność.
Dziękujemy za wsparcie finansowe Wójtowi oraz Radzie Gminy w Kąkolewnicy, wszystkim organizacjom i wolontariuszom, którzy czynnie włączyli się w organizacje Pikniku.
Na następny piknik zapraszamy w środę 17 sierpnia od godz.17.00 na plac przy Domu Kultury w Brzozowicy Dużej.   W kinie pod chmurką zostanie wyświetlony film pt. ,, Śnieżna Paczka", początek seansu ok. godz. 20.30, wstęp wolny – ZAPRASZAMY!