Poniedziałek, 17 Czerwca 2024  Imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < luty 4430 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Liczba odwiedzin
7479435

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Wakacyjny piknik "W Bajkowej Krainie" - Polskowola, 24 sierpnia 2022 r.

 

To już kolejny ósmy z cyklu  Wakacyjnych pikników ,,W Bajkowej Krainie”, który  odbył się w środę 24 sierpnia na boisku   Zespołu Oświatowego w Polskowoli.  Piknik rozpoczęli  strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy przygotowali kurtynę wodną dla spragnionych ochłody w ten upalny dzień, w dalszej części można było obejrzeć  wyposażenie wozu bojowego oraz pokaz  gaszenia palącego się oleju na patelni, z dokładnym komentarzem zawodowego strażaka.

Swoje stoisko przygotowały panie z Gminnej Biblioteki Publicznej z Kąkolewnicy wraz z filiami z Brzozowicy Dużej, Polskowoli i Olszewnicy, gdzie były kolorowanki dla najmłodszych oraz zaplatanie kolorowych warkoczyków.
Były zabawy i konkurencje sprawnościowe dla najmłodszych, oczywiście nagradzane upominkami i lodami wręczanymi przez panią Annę Mróz - wójta gminy Kąkolewnica, pana Leszka Jóźwiaka radnego Rady Gminy oraz sołtysa panią Małgorzatę Boreczek.
W ramach projektu „Nowoczesny patriotyzm – współdziałanie dla dobra lokalnej społeczności” zostały przeprowadzone warsztaty produktów tradycyjnych połączonych z degustacją - słodki poczęstunek przygotowały dla uczestników panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Polskowoli. Przygotowały pyszne wafle, rogaliki, rafaello, ciasteczka z posypką, kocie oczka, rurki z kremem, ciastka – zajączki, ptasie mleczko, szyszki białe i czekoladowe, małe pączki, ciasto francuskie, deserki oraz soki cytrynowy, kiwi i pomarańczowy.
Na pikniku gościliśmy przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS z Radzynia Podlaskiego, Pana Tomasza Sikorę, spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat bezpieczeństwa i wypadkowości przy pracach w rolnictwie, w których aktywny udział wzięli najmłodsi uczestnicy pikniku. Odbył się również konkurs krzyżówkowy, w którym 6 najlepszych uczestników otrzymało nagrody rzeczowe.
Dla uczestników pikniku przygotowane były warsztatach strzeleckich, na których można było sprawdzić celność swego oka w strzelaniu z karabinka pneumatycznego oraz łuku sportowego.
Nie mogło zabraknąć koncertu miejscowego zespołu śpiewaczego „ZORZA” przy akompaniamencie pana Aleksandra Szmita.
Duży zainteresowaniem cieszył się film pt. „Wyrolowani”, wyświetlony w ramach „Kina pod chmurką”.
Organizatorzy dziękują za wsparcie finansowe Wójtowi i Radzie Gminy w Kąkolewnicy, oraz wszystkim organizacjom i wolontariuszom, którzy włączyli się w organizacje Pikniku.
Na ostatni już piknik tych wakacji zapraszamy w środę 31 sierpnia, od godz.17.00 na stadion gminny w Kąkolewnicy, będzie to PIKNIK HISTORYCZNY.