Poniedziałek, 17 Czerwca 2024  Imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < październik 2022 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Liczba odwiedzin
7479681

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

W dniu 1.10.2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

 

Organizatorem był Zarząd Oddziału ZNP wspólnie z Zarządem Sekcji Emerytów i Rencistów działającej przy tym Oddziale. Uroczystość zaszczycili następujący goście: Przewodniczący  Rady Gminy w Kąkolewnicy Pan Mariusz Majczyna, Sekretarz Urzędu Gminy w Kąkolewnicy Pan Marcin Czyżak z małżonką oraz Iwona Chmielewska - dyrektor ZO Kąkolewnica. Uczestnikami tej pięknej uroczystości byli czynni nauczyciele pracujący w szkołach i placówkach samorządowych oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty.

Zaproszonych gości i uczestników tego wydarzenia serdecznie powitała Prezes Oddziału ZNP w Kąkolewnicy Pani Zdzisława Stadnicka, składając jednocześnie czynnym i emerytowanym nauczycielom wiele pięknych życzeń, do których dołączył się Pan sekretarz Urzędu Gminy. Przekazał nauczycielom życzenia zdrowia, satysfakcji z wykonywania tego zawodu, który jest jednocześnie powołaniem i służbą społeczną. Nauczyciel bowiem uczy i wychowuje młode pokolenie Polaków do przejęcia odpowiedzialności za dalsze losy naszej ojczyzny.
Następnym punktem uroczystości było wręczenie emerytowanym nauczycielom Odznak za 50-letnią przynależność do ZNP. Otrzymały je następujące koleżanki:
- Kazimiera Kalenik
- Danuta Okrasa
- Zofia Goławska
- Marianna Hukaluk
- Romana Osak
Odznaka została nadana w związku z Uchwałą Zarządu Głównego ZNP z dnia 29.03.2022r. Aktu dekoracji dokonały: Prezes Zarządu Oddziału w Kąkolewnicy Zdzisława Stadnicka i Prezes Zarządu Oddziału Sekcji Emerytów Rencistów kol. Joanna Hornowska. W imieniu odznaczonych wystąpiły: kol. Zofia Goławska i kol. Kazimiera Kalenik. Były to głosy podziękowania i przesłania do młodych koleżanek i kolegów, by podejmowali pracę związkową na rzecz dobra polskiej szkoły i nauczycieli.
Po tych wzniosłych i uroczystych chwilach rozpoczął się poczęstunek i wspólna zabawa. Przy pięknie udekorowanych stołach i bogatym menu oraz muzyce upływały dalsze chwile uroczystości. Nie zabrakło wspomnień, radości i humoru.