Sobota, 15 Czerwca 2024  Imieniny: Abraham, Angelina, Bernard
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < czerwiec 2022 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
28 29 30      
Liczba odwiedzin
7471739

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Gmina otrzymała nagrodę i specjalne wyróżnienie ,,Samorządowy Lider Edukacji”

27 czerwca 2022 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczano Certyfikaty i Znaki Jakości „Samorządowy Lider Edukacji”. W imieniu Gminy Kąkolewnica wyróżnienia odebrała Pani Wójt Anna Mróz.

Nagroda certyfikacja wynik

 

W filharmonii podczas uroczystości zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC, wyróżniono Gminy, Powiaty i Samorządne Województwa, które wysoki poziom lokalnej polityki oświatowej łączą z nowatorskimi i innowacyjnymi działaniami z obszaru zarządzania publicznego. Gmina Kąkolewnica otrzymała dwa wyróżnienia: CERTYFIKAT SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI oraz WYRÓŻNIENIE "PRIMUS".llider statuetka wynik

Gmina Kąkolewnica otrzymała dwa wyróżnienia:

Certyfikat SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI nadawany jest  w oparciu o ocenę dokonaną przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska naukowe. Potwierdza, że nasza gmina prowadzi lokalną politykę oświatową w sposób efektywny, nowoczesny, skuteczny, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe. 

Wyróżnienie nadzwyczajne „PRIMUS” natomiast umiejscawia jednostki samorządu terytorialnego, którym je nadano w elitarnym gronie najbardziej innowacyjnych i skutecznych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą. 

- Misją Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie samorządów, które rozwój edukacji traktują jak swój priorytet, podejmują w tej dziedzinie odważne decyzje i nieszablonowe działania, skutkujące podnoszeniem jakości kształcenia oraz wdrażaniem ciekawych rozwiązań oświatowych: w aspekcie programowym, infrastrukturalnym czy kadrowym - tłumaczy Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.