Poniedziałek, 15 Lipca 2024  Imieniny: Daniel, Dawid, Dawida
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < lipiec 2024 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Liczba odwiedzin
7714366

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

listopad 2011

26 listopad 2011

Informacja z realizacji projektu „Integracja przez tradycję” - 10.2010

Od 1 lipca 2010 roku w Gminie Kąkolewnica Wschodnia realizowany jest projekt „Integracja przez tradycję”, który  współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VII, Działanie 7.3 „Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”. W projekcie bierze udział 45 osób z niemal wszystkich miejscowości gminy m.in. Brzozowica Duża, Brzozowica Mała, Kąkolewnica Wschodnia, Kąkolewnica Południowa, Kąkolewnica Północna, Rudnik, Olszewnica, Polskowola, Lipniaki, Grabowiec, Miłolas, Żakowola Stara, Żakowola Poprzeczna, Turów, Wygnanka, Zosinowo, Sokule, Jurki.

W ramach projektu prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne, które odbywają się w piątki, soboty i niedziele w Publicznym Gimnazjum w Olszewnicy.

W części teoretycznej zostaną przybliżone takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo i higiena produkcji gastronomicznej, przygotowanie stanowiska cateringowego, serwowanie potraw i obsługa konsumenta,  dekorowanie stołów i potraw, oraz zagadnienia z zakresu prowadzenia działalności pozarolniczej w zakresie cateringu oraz rejestracji i promocji produktów regionalnych.

W części praktycznej uczestniczki projektu, zapoznają się w praktyce ze sposobami przygotowania 16 produktów tradycyjnych: tertuny brzozowickie z soczewicą, pierogi żakowolskie  ze smażonymi ziemniakami, pierogi zosinowskie z jagodami, pyzy polskowolskie z mięsem, pierogi lipniackie z kapustą i grzybami, pierogi turowskie z soczewicą, racuchy turowskie, parowańce brzozowickie z kapustą i grzybami, pączki żakowolskie z powidłami z antonówek, pierogi olszewnickie  z kaszą gryczaną, parowańce żakowolskie z soczewicą, zawijaki wygnanowskie, racuchy z makiem, parowańce z serem, marchwiaki, parowańce z kaszą jaglaną.

Projekt realizowany będzie do końca grudnia b.r. , a zakończy się spotkaniem integracyjnym mieszkańców gminy Kąkolewnica, na którym zostaną zaprezentowane nabyte umiejętności, poprzez przygotowanie przez uczestniczące w nim panie wszystkich szesnastu produktów tradycyjnych i stoisk cateringowych.

Read more

Program Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 - INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA WYCHOWANIA UCZNIÓW W KLASACH I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE GMINY KĄKOLEWNICA

 

Tytuł Projektu: 
„INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA WYCHOWANIA UCZNIÓW W KLASACH I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  NA TERENIE GMINY KĄKOLEWNICA”

Priorytet:
IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach;

Działanie:
9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty;

Poddziałanie:
9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

 Okres realizacji projektu: Od 01.08.2011 do 31.07.2012;

Wartość projektu: 198 503,10 PLN;

 Kwota dofinansowania: 198 503,10 PLN.

Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu kształcenia dzieci z klas I-III w 6 szkołach podstawowych funkcjonujących w gminie Kąkolewnica.

 Do celów szczegółowych projektu należą:

  • zapewnienie każdemu dziecku realizującemu I etap edukacyjny w szkołach podstawowych funkcjonujących na terenie Gminy Kąkolewnica oferty edukacyjno – wychowawczo – profilaktycznej, zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami i możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi;
  • zwiększenie stopnia i zakresu wykorzystania w szkołach podstawowych w Gminie Kąkolewnica aktywizujących metod nauczania;
  • zwiększenie dostępności i podniesienie jakości wsparcia i pomocy psychologiczno – pedagogicznej udzielanej dzieciom, w szczególności dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Szkołach Podstawowych Gminy Kąkolewnica;
  • podniesienie jakości pomocy udzielanej przez szkołę rodzicom dzieci uczących się na I etapie edukacyjnym w Szkołach Podstawowych w Gminie Kąkolewnica oraz zintensyfikowanie współpracy i zaangażowania rodziców w życie szkoły.

Szkoły zostaną wyposażone w materiały i pomoce dydaktyczne.

W szkołach dla uczniów w klasach I - III prowadzone są zajęcia dodatkowe.

Gmina Kąkolewnica realizuje projekt w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI

 

 

 

Read more

BRZOZOWICA DUŻA

Sołtys: Lecyk Gabryel

Lecyk Gabryel

Read more

BRZOZOWICA MAŁA

Sołtys: Wiśniewska Danuta

Read more

GRABOWIEC

Sołtys: Stolarczyk Ryszard

Read more

JURKI

Sołtys: Aldona Majczyna

Read more

KĄKOLEWNICA POŁUDNIOWA

Sołtys: Sikora Waldemar

Read more

KĄKOLEWNICA PÓŁNOCNA

Sołtys: Karaś Ryszard

Read more