Poniedziałek, 15 Lipca 2024  Imieniny: Daniel, Dawid, Dawida
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < maj 2019 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Liczba odwiedzin
7714234

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

100 lat parafii Kąkolewnica

 

111

 

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w niedzielę 5 maja 2019 r.

 

 

              W dniu 5 maja 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy utworzenia parafii w Kąkolewnicy. Organizatorem tego wydarzenia była przede wszystkim parafia św. Filipa Neri w Kąkolewnicy na czele z proboszczem Ks. Kan. Januszem Sałajem.

            Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Pomocniczego Diecezji Siedleckiej. Po mszy i uroczystej procesji wszyscy zostali uwiecznieni na zdjęciu pamiątkowym.

            Dalsza część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej w Kąkolewnicy na sali gimnastycznej. Ks. Proboszcz przywitał wszystkich przybyłych gości i zaprosił do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów z naszej szkoły. Następnie głos zabrała Pani Anna Mróz Wójt Gminy Kąkolewnica, która złożyła życzenia na ręce Ks. Proboszcza. Kolejnym ważnym elementem wspólnego świętowania był obiad. Wszyscy, którzy przybyli na uroczystość mogli zjeść pierogi, bigos a także wspaniałe ciasta. Czas wspólnego posiłku ubogaciły występy zespołów śpiewaczych: Wrzos z Kąkolewnicy, Różanek z Żakowoli Starej, Podlasianek z Lipniak oraz scholi parafialnej.

            Ten wspaniały jubileusz zjednoczył wszystkich mieszkańców, którzy nie tylko uczestniczyli w uroczystości, ale również ją przygotowali. Byli to: księża z parafii Kąkolewnica, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kąkolewnicy, Szkolne Koło Caritas, Koła Gospodyń Wiejskich i wiele innych osób, które ochoczo włączyły się w rozmaite działania. To bardzo piękna rocznica, która pokazała nie tylko piękno uroczystości, ale również dobre serca wszystkich mieszkańców.

Wszystkie materiały umieszczone w serwisie www.kakolewnica.lublin.pl są chronione prawami autorskimi. Właścicielem praw majątkowych do umieszczonych na stronie materiałów jest Gmina Kąkolewnica ul. Lubelska 5, 21-302 Kąkolewnica Właściciel autorskich praw majątkowych zastrzega w rozumieniu art. 25 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, że dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na stronie internetowej www.kakolewnica.lublin.pl bez pisemnej zgody jest zabronione niezależnie od celu.Zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych na stronie fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej itp. pod groźbą sankcji prawnych.Zabrania się umieszczania materiałów lub ich części pochodzących z www.kakolewnica.lublin.pl na jakimkolwiek serwisie internetowym lub serwerze.